Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Tóth Andi miért beszél úgy,...

Tóth Andi miért beszél úgy, hogy angol szavakat tesz a mondataiba, meg mondatok végén hümmög, mint egy amerikai?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy Tóth Andi - az énekes csaj - állandóan, mikor magyaráz vmit, úgy csinál, mintha így 25 éve az USA-ban élne és nem jutnának eszébe a magyar szavak mikor beszél és így hümmög ("áámmm") a mondatai között+ belesző ilyen angol kifejezéseket a mondandójába. Miért csinálja? Menőzés, vagy csak tetszik neki ez a beszéd? Mert ez inkább kellemetlen, mert ha nem élt kint az USA-ban vagy Angliában akkor nincs alapja ennek a beszédnek és röhejes.. azok szoktak így beszélni, akik kint élnek és nem jut eszükbe egy idő után a magyar kifejezés bizonyos szavakra és hümmögnek meg angolul beszélnek félig stb.

2023. szept. 28. 15:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
20%

Azért, amiért itt is sokan teszik. Ők miért?

Gyros (igaz, ennek csak az írását nem értem. Miért nem gírosz?), de a story minek? Nagyon-nagyon sok idegen szó van itt is kérdésekben, válaszokban.

2023. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%

Vannak olyan agyilag csököttek, akik ilyennel menőznek. Én egyszer álltam valaki mellett, akitől kérdeztem valamit, és mondta, hogy ez a szó most nem jut eszébe magyarul, mert "már két éve élek az usában". :D Nem akartam mondani neki, hogy érdekes, az 56-os személyiség, aki 35 plusz év után hazajött Amerikából (ez a módszerváltás után volt), a tévéinterjúban amikor először megszólalt, hibátlan magyarsággal egy olyan bonyolult magyar mondatkezdéssel indított, amit akkor már a fele itthon élő nem is értett meg. :D valami "annak ellenére sem gondolom, hogy" jellegű kifejezéssel.


Csak én azt is lenézem, aki angol szavakkal menőzik, meg azt is, aki ezt kifogásolja, mert annyit meg nem ér a dolog. :D

2023. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Második: nekem ér annyit a dolog, hogy beszélgessünk a jelenségről, nyugodtan lenézhetsz :)
2023. szept. 28. 18:03
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Kösz, meg is van. :D
2023. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, adtam is egy “hasznos volt” pipát a válaszodra, mert vmilyen szinten tényleg az volt, hiàba sértegettél :) szevasz
2023. szept. 28. 20:08
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem sértegettelek. A saját nézőpontomat vázoltam. Hogy neked ez negatívat mutat, ahhoz semmi közöm.
2023. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

sajnos a legtöbb magyar fiatal így beszél manapság... sőt, a 40 felettiek is kezdik átvenni ezt a nyelvhasználatot


Rosszul vagyok a "happy, oh my god, weekend, yes, deal, bestbuy, shopping, no option, chill, drink, off" stb... szavak magyar mondatokba való beépülésétől...


de nincs mit tenni, a globalizáció ezt hozza...


Én nem nézem le őket ezért, de nagyon rossz hallgatni egy ilyen beszédet.

2023. szept. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Utolsó: én se nézem le őket,hanem inkább röhejesnek és szánalmasnak tartom. Köszi a hozzászólást amúgy, én ezeket nem tudtam, hogy ez megy,elképesztő…

Utolsó előtti: ezt írtad: “ Csak én azt is lenézem, aki angol szavakkal menőzik, meg azt is, aki ezt kifogásolja..” - ez igenis sértegetés volt, hiába lépsz ki mögüle es írod h nem es amúgy semmi közöd hozzá.

2023. szept. 29. 06:54
 9/28 anonim ***** válasza:
42%
A tényközlés az sosem sértegetés.
2023. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
És utána az se, hogy azt írtad , “köszi meg is van”? és röhögőfej…
2023. szept. 29. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!