Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Tóth Andi miért beszél úgy,...

Tóth Andi miért beszél úgy, hogy angol szavakat tesz a mondataiba, meg mondatok végén hümmög, mint egy amerikai?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy Tóth Andi - az énekes csaj - állandóan, mikor magyaráz vmit, úgy csinál, mintha így 25 éve az USA-ban élne és nem jutnának eszébe a magyar szavak mikor beszél és így hümmög ("áámmm") a mondatai között+ belesző ilyen angol kifejezéseket a mondandójába. Miért csinálja? Menőzés, vagy csak tetszik neki ez a beszéd? Mert ez inkább kellemetlen, mert ha nem élt kint az USA-ban vagy Angliában akkor nincs alapja ennek a beszédnek és röhejes.. azok szoktak így beszélni, akik kint élnek és nem jut eszükbe egy idő után a magyar kifejezés bizonyos szavakra és hümmögnek meg angolul beszélnek félig stb.

2023. szept. 28. 15:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Mert nem volt hasznos a válaszod.
2023. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
17-es: Én ezt megértem, csak voltak olyan magyarok például, akik ilyen 50 éveket éltek az USA-ban (Szörényi Éva, Wass Albert, Márai Sándor) akik soha nem értek haza, de amikor megszóltaltak magyarul, abban bizony nem volt angol szó...és nem tőmondatokban értették meg magukat, csodálatosan beszéltek magyarul. Nincs ennek köze ahhoz, amit írsz, mert ez az ellenpélda amit most írtam, elég erős. Nézd meg Wass Alberttel készült interjút a 90-es évekből, vagy Szörényi Éva színművésznővel, szintén a 90-es évekből..mindketten az 50-es években hagyták el Magyarországot, kint éltek az USA-ban, mégse csinálták ezt, amit most annyian..hogy hümmögnek+ teleszórják a mondanivalójukat angol szavakkal...
2023. okt. 10. 09:27
 23/28 anonim ***** válasza:

"Szörényi Éva, Wass Albert, Márai Sándor"

Na igen, de ők mind az anyanyelvükön alkotó művészek voltak, akiknek ráadásul nem is csak az számított, hogy miből fognak megélni, hanem milliószor jobban kötődtek a hazájukhoz, mint azok, akik manapság egyszerűen a több pénzért fordítanak hátat neki.

2023. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
#22 nekem is vannak kint rokonaim akik az '60-as években menekültek ki és jól beszélnek magyarul még mindig. Anyám is több mint 20 évet élt kint, kint járt egyetemre is és mégsem felejtette el a magyart. Attól függ hogy mennyire használod a nyelvet. Sok magyar él kint és vannak egész szomszédságok ahol szinte mindenki magyar. Én is mikor megszülettem és nagyszüleim vittek sétálni babakocsival, idegenek szólították le őket hogy hallották a magyar szót, ők is Magyarországról jöttek. Úgyhogy attól még hogy valaki kint él, használhatja napi szinten a nyelvet, így nem felejti el a szavakat. Nem attól függ hogy hol élsz, hanem hogy mennyire használod a nyelvet. Manapság meg a közösségi médianak, a technológia fejlődésének és az internetnek köszönhetően sok olyan szóval találkozik az ember, aminek nincs is magyar megfelelője, úgyhogy kénytelen külföldi szavakat használni a beszéd közben. Nem védeni akarom azokat akik kamu angolok/amerikaiak és azért "sorry"-znak a "bocsánat" helyett mert lazának akarnak tűnni, de vannak olyan szavak amiket magyarul nem is használsz soha, de munka miatt pl. napi szinten kell angolul, akkor egy idő után gondolkoznod kell rajta hogy hogyan is van magyarul a szó.
2023. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
23-as: Szörényi Éva nem az anyanyelvén alkotó művész volt, miután '56-ban elhagyta az országot az USA-ban amerikai sorozatokban és filmekben dolgozott, tehát angolt használt. Ugyanígy Wass Albert, aki Floridában tanított egyetemen. Márai Sándor valóban magyarul alkotott, de 1948-tól 1989 - haláláig nem lépett magyar földre, de ezzel kapcsolatban jutott eszembe egy magyar csaj, - jógaoktató és több, mint 10 éve kint él Floridában, mondta, hogy már angolul álmodik meg ilyenek, és nincs kint semmi magyar ismerőse és mégis gyönyörűen beszél magyarul, mert megerőlteti magát, mert zavarja ez a hümmögő beszéd, meg törekszik és odafigyel, mert igényes erre.
2023. okt. 10. 13:24
 26/28 anonim ***** válasza:

"attól még hogy valaki kint él, használhatja napi szinten a nyelvet, így nem felejti el a szavakat. Nem attól függ hogy hol élsz, hanem hogy mennyire használod a nyelvet. Manapság meg a közösségi médianak, a technológia fejlődésének és az internetnek köszönhetően ..."

... sokkal inkább lehetősége van napi szinten használni a magyar nyelvet mindenkinek, annak is, aki nem magyarok között él kint, külföldön.


"vannak olyan szavak amiket magyarul nem is használsz soha, de munka miatt pl. napi szinten kell angolul, akkor egy idő után gondolkoznod kell rajta hogy hogyan is van magyarul a szó"

De itt most nem erről van szó, te is tudod.

2023. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Rosszul vagyok a "happy, oh my god, weekend, yes, deal, bestbuy, shopping, no option, chill, drink, off" stb... szavak magyar mondatokba való beépülésétől.."

Ja, mert a weekendet nem Rejtő Jenő használta ezelőtt 80-90 évvel...

2023. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

7 ève èlek Angliàban. Nèha előfordul, hogy angolul jut csak eszembe a szò ès magyarul nem. Viszont nem szoktam kimondani angolul a szòt, hanem azt mondom, hogy most nem jut eszembe magyarul a szò. Hümmögni sem szoktam.



Hogy az Andi mièrt csinàlja annak több oka lehet. Lehet azèrt mert nagyon meg akar tanulni jòl angolul, lehet azèrt mert rengeteg zenèt hallgat angolul, az is lehet, hogy megjàtsza magàt ès ettől jobbnak èrzi magàt. Ez az imidzse.


Tavaly mikor otthon voltam 2 hònapot hallottam egy lànyt aki szintèn angol szavakat rakott a magyar mondataiba. Nàla nem zavart. Tòth Andit eleve sokaknak nem szimpi ìgy ez a beszèd csak olaj a tűzre.

2023. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!