Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátom nem bírja elviselni...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem bírja elviselni ha alkoholt iszok. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Én 19, ő 20 éves és minden buli előtt ez a vita téma, hogy ő nem szeretné, hogy igyak, akár egy pohárral is.

Eléggé túlzásba tudom vinni, mielőtt megismerkedtünk, sokszor volt hogy rosszullétig ittam. És ezért is tudja rólam hogy milyen tudok lenni. Egyszer volt még nyáron, hogy együtt házibulit tartottunk és akkor is túl mentem. (De akkor ő is ivott de nem sokat) Nem bízik meg bennem az alkohol szempontjából, amit megértek. Viszont én tényleg változtatni szeretnék. Nyár óta nem fordult elő ilyen és oda is figyeltem.

Most ősszel hivatalosak lennénk egy házibuliba és nem tudjuk megbeszélni sehogysem ezt. Azt mondja hogy ő nem tud elfogadni ha iszok.☹️ Viszont én nem szeretném emiatt eldobni a kapcsolatunkat, de azt sem szeretném, hogy teljesen le legyek tiltva az alkoholról. Bulik alkalmával szeretnék, ha csak egy kicsit is de meginni valamit. Meg amugy még olyan fiatalok vagyunk…☹️ (1 éve vagyunk együtt)



2023. okt. 17. 05:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%

19 èvesen rosszullétig tudod magad inni,gratulàlok,dícséretes!


Nekem se tetszene,hogy a barátnőmbe egy csepp önfegyelem sincs,ha alkoholról van szó!


A vàltoztatás a Te kezedben van,ne igyál,ennyire egyszerű!

2023. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet hogy a kérdező függő?


Akkor viszont iszkiri a srácnak!

2023. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%

fúúúú de ítélkeztek.. szokás szerint.

11, 12 nem nézed meg Észak Koreában vagyok e?

2023. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
A megoldás a középút lenne, vagyis a mértékletesség. Ha ennyire nagy ivós voltál, akkor pontosan tudhatod, hogy mennyit bírsz, tehát aszerint igyál. Én például csak akkor iszom, ha a barátaimmal megyünk valahová, de még így is ki tudtam tapasztalni, hogy mennyit bírok, emiatt soha nem is rúgok be. Ezt kéne neked is.
2023. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
19 éves lány vagy. Mi az, hogy korábban rosszullétig ittál? Meg kell tanulnod, hogy meddig mehetsz el. A párod vigyázni szeretne rád, szeretné ha egészséges lennél. Emellett pedig gondold végig, milyen életed lesz, ha folytatod ezt a konrtollvesztő alkoholizmust. Egyetlen ilyen út sem jó. Jó az, ha az ember megiszik egy pohár valamit néha. De a bulik lényege nem a pia, hanem a társaság. Próbáljatok meg drága, minőségi borokat kipróbálni, akkor majd rájössz, hogy nem a mennyiség a lényeg. A párod családjában vagy baráti körében előfordult alkoholista vagy más függő? Talán a rossz tapasztalatok miatt nem akarja, hogy piálj.
2023. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

Én azonnal kidobtalak volna, amint megtudom, hogy ennyire szeretsz alkoholizálni.


A párodnak van igaza, w csávó

2023. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az lenne a megoldás, ha a srác nem akarna atyáskodni feletted,

te meg tudnál mértéket tartani és mondjuk nem innád magad hugyosra (nem a srác miatt, hanem magad miatt).

2023. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

13.


Az alkoholizmus Magyarországon komoly probléma. Az ilyen embereknek elvonóra és pszichológushiz kellene járni.


Apám is alkoholista, tudom milyen az ilyen emberek..


Ismerek is egy ilyen korú kislányt. A nagyon kedves barátom akart a csajjal összejönni, aki önámítas miatt adott neki egy esélyt, majd játszott vele és elutasította. Hazudott neki, hogy valaki feleségül veszi, amikor senki nem kíváncsi rá. Már leszokóban van, de alkoholista volt. Senki sem kíváncsi rá.


Bár örülök hogy a kedves barátom nem kezdett vele, mert van elég problémája így is.

2023. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
21%

Miért nem bízik benned, amikor iszol? Mit csinálsz olyankor?


Ha akarsz, akkor tudsz mértéket tartani, ha jól értem. Hát akkor én is azt gondolom, hogy az ő részéről is kompromisszum kellene.

Írta valaki, hogy magadért kell leszoknod, én is ezt gondolom. Ha másvalaki akarja, más kedvéért teszed, az nem biztos, hogy menni fog. De Te nem is akarsz teljesen leszokni, de ha tudsz mértéket tartani rendszeresen, és a párod ezt képes elfogadni és újra bízni benned, akkor ez lehetne a járható út. Megbeszélni ezt ismét, és megmutatni, hogy tudsz Te, ha akarsz.

2023. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat, tudom, hogy nem ez a lényeg, de megragadta a figyelmemet egy mondat, pontosabban egy különösen:

"Eléggé túlzásba tudom vinni, mielőtt megismerkedtünk, sokszor volt hogy rosszullétig ittam."


Tehát tudta, hogy ilyen vagy, mégis összejöttetek. Így is megtetszettél neki, vagy azt gondolta, hogy meg tud változtatni, vagy Te ígérted neki esetleg, hogy megváltozol a kedvéért? Tudom, hogy nem ez a kérdésed lényege.

2023. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!