Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Boldogtalan voltam ezért...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldogtalan voltam ezért szakítottam. Hibát követtem el?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell, hogy most lett volna 1.5 éves a kapcsolatunk. Nagyon szeretem a barátom nálam mindig ő volt az első. Állítása szerint ő is szeretett "szeret" még most is. Nagyon nem voltam boldog az utóbbi időben mert nem találkoztunk eleget legalábbis nekem kevés volt.Minden barátnőm ismerősöm mindennap együtt van azzal akit szeret mi viszont alig láttuk egymást.. Megnehezítette a dolgot, hogy ő bejárós és fáradt volt bent maradni, na meg későn ért haza.Értem én, de ha szeretek valakit és látni akarom akkor ennyit megteszek érte.Egyre több szabadidőt akart, amiben csinálja amit szeret meg magával foglalkozik.Engem ez nagyon zavart mert én csak vele akartam lenni.Szabályszerűen azt mondta, hogy rá vagyok tapadva és nem adok neki elég teret nem mehet sehova blabla..szerintem ez nem igaz, de ő így látta.Miért fontosabb valakinek a szabadideje mint a barátnője? Nagyon ragaszkodótípus vagyok és megszerettem így ha lehet minden időm vele akarnám tölteni, de ő nem gondolta így.Kevesebbet is akart velem beszélgetni mondván ha beszélünk akkor nem tud semmit csinálni egész nap és akkor megint 0 a szabadideje. Nagyon kiakadtam és megmondtam,hogy akkor legyen vége mert én ezt így nem bírom. Így legalább több szabadideje lesz szóval örülhet..Abban reménykedem, hogy észhez tér és majd keres.Remélem rájön majd hogy fontosabb az együtt töltött idő, mint az ő szabadideje(már ha szeret)Viszont eddig nem jelentkezik se semmi facen is megváltoztatta a jelszavát ami elég rossz jel..Nemtudom mit csináljak már csak büszkeségből se írok, hiszen én vagyok a lány ha szeret neki kéne teperni.Meg lehet nem változna semmi ha visszavonnám a szakítást és akkor megint csak boldogtalan lennék. Kérlek adjatok valami tanácsot mert nagyonagyon el vagyok keseredve :( Mit gondoltok?

2016. ápr. 16. 13:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

# 10


Én azt gondolom elsősorban, hogy van az, amikor valakinek egy kapcsolatban eleve nagyok az elvárásai.

Nem kellene bűntudatom legyen azért, mert a nagy elvárásaimmal valami ideális kapcsolatot akartam, és nem jött össze.

Velem volt úgy, hogy végletesen kiakadtam a kapcsolataimra több alkalommal is. Majd levegőt vettem és szembe néztem magammal, azt látva, hogy "mit is akarok?". Rátalálni ideális kapcsolatokra talán nem olyan könnyű, mint azt képzelem, bármennyire is szeretném, tehát attól, hogy akarom, talán az alap, hogy nem kell magától értetődnek vegyem.

Én nem szoktam azt mondani ilyen helyzetben, hogy 'elcsesztem', mert biztos nagyon sok szép, jó dolog volt abban a párkapcsolatban, a kulcs az, hogy Nem Volt Elég. A saját elégedetlenkedéseimen meg nem kell kétségbeesett legyek, inkább rendbe tennem magamban azt, hogy mit is akarok.

Én azt gondolom, hogy hiába hasonlítgatom ezt a kapcsolatot másokéhoz. Biztosan szeretett téged valamiért és te is őt, de ezek után egyszerűen csak nem kell "felhőtlen kapcsolatként" tekintened erre.

Azt kell elsősorban elfogadnod, hogyha netán szeretnéd is még ezt a kapcsolatot akkor nem éri meg elvárni attól, akitől nem lehet.

Még előfordulhat az is, hogy találsz jobban, aki több időt tölt veled. Nem éri meg úgy várni erre a kapcsolatra, hogy azt várod, hogy megváltozzon, csak úgy fogadhat vissza, ha elfogadod. Ha ez láthatóan nem megy, akkor kár erőltetni.


Ez az egyik kedvenc idézetem nagyon leírja a lényeget:

"Egy embert szeretünk vagy utálunk a maga teljességében. Nem bonthatjuk fel tulajdonságokra, nem mondhatjuk, hogy vállaljuk belőle azt, ami kellemes számunkra, elutasítjuk, ami zavaró és bosszantó. Egyetlen kérdés létezik csak: Úgy, ahogy van és ha ilyen marad, kell-e nekem?"

2016. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!