Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Lehet, hogy a szerelem adna...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a szerelem adna értelmet a mindennapjaimnak? 18/l

Figyelt kérdés

Nagyon üresnek érzem az életem, nem tudom mit keresek vagy hová tartok. Mondjuk nincs sok értelme ilyet írni ide, mert valószínűleg nem kapok itt kimerítő választ soha.

Szóval a kérdés..Lehetséges, hogy majd ha szerelmes leszek eltűnik ez a sok kétség és nem fogok foglalkozni azzal, hogy bármit teszek semmi lényeges következménye vagy értelme nem lesz? Szerintetek az emberek egymás életének adnak értelmet?



2018. jan. 11. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Igen lehet, kérdező gondold át, vannak fizikai dolgok, amik elmúlnak, de én elhiszem azt, hogy halál után van valami, az érzések pedig mindig megmaradnak. 16/F Szóval ha van valaki aki szeret, minden könnyebb lessz. Írj privátot, ott is tudok segíteni ha kell.
2018. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen adhat értelmet a mindennapoknak, viszont, ez nem mindig van így, van olyan is amikor van pasid, akkor is tök üresnek érzed az életedet, ez is benne van hogy így alakul.
2018. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jan. 11. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van ahogy leírtad. :) Ha szerelmes leszel minden megváltozik. Megtelik minden élettel, és színekkel.

Szóval ne félj ettől. :)

2018. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon üresnek érzem az életem, nem tudom mit keresek vagy hová tartok. "


Ha teljesen csak a másik félben keresed majd az életed értelmét, az nem lesz egy kiegyensúlyozott kapcsolat. Társfüggő leszel. Félő, hogy totál ráakaszkodsz a másikra Ha nem érzelmileg akkor is rettenetesen függeni fogsz tőle. Hidd el, ez egy ponton túl nem tesz jót egy kapcsolatnak.


Egy kapcsolat akkor működik jól, ha két, egyenként is kiegyensúlyozott, önmagában is teljesen életet élni képes személy köti össze az életét. Szabad döntésükből, nem kényszerből és egymásra utaltságból. Nem kihasználni akarják egymást, hanem támogatni, mert erre érdemesnek látják a másik személyt. A másik személy ezt ugyanúgy viszonozza.


A gyereknevelés már esetleg jobban tud értelmet adni, de az még odébb van. Fiatal vagy, meg kell találnod a saját utad. Ebben egy társ segíthet, de nagyrészt mégis rajtad múlik dolog. Másnak is sikerül, neked is fog. Úgy pedig a kapcsolataid is sokkal tartalmasabbak lesznek.

2018. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván van saját életem, az üresség nem teljes ürességet jelent. Mondjuk szerintem senki sem tudja, hogy mit keres valójában, csak sötétben tapogatózunk. Továbbá senki sem lát a jövőbe, hogy tudja merre tart. Irányultság és következtetés lehet csak.
2018. jan. 11. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is adhat, de nyilvánvalóan nem csak az. Az ember bonyolult és rengeteg szükséglete van. Persze vannak az alapvető szükségletek, mint az éhség, szomjúság, de ugyanakkor olyan szükségletes is fellépnek, mint a tudásvágy, önmegvalósítás és ehhez hasonlóak. Persze keressük a biztonságot, a társas kapcsolatok, a párkapcsolatot, a szerelmet, ahogy te mondtad, de nem csak azt. Az ember komplex és sok igénye van. A mai embernek igénye van arra, hogy válasszon egy olyan professziót, ami inyére van, szívesen csinál, és családot akar, ugye ami egy biztonságos párkapcsolatból alakul ki, ami a szerelem által jön létre. Tehát szerintem nem teljesedhetünk ki csak a szerelem által, mivel még annyi mindenre szükségünk van.
2018. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!