Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csinàljak? Milyen megoldás...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinàljak? Milyen megoldást választjak?

Figyelt kérdés
Van egy lány aki nagyon tetszik. Az a bajom, hogy nem igazán tudom, hogy hogyan kell flörtölni, amúgy is nehézséget okoz a kommunikáció, a romantikához nem értek. Végig olvastam nagyjából az összes angol/magyar szakirodalmi cikket a nonverbális kommunikációról és azt a következtetést vontam le, hogy látom rajta azokat a jeleket amik akkor jelentkeznek egy nőnél ha attraktívnek talál. Azért félek, mert csak negatív forgatókönyvek játszódnak le a fejemben. Vagy lekoptat és mindenki megtudja és akkor annyi lesz annak a minimális önbecsülésemnek is ami volt, vagy ha közelebb kerülne hozzám, akkor pedig kiábrándítónak találna. Egyre többet látom, elképzelem mi lehetne köztünk és egyre roszabbul érzem megam mert tudom, hogy nem érdemlem meg őt, és a szeretetet. Ő is inkább introvertált mint én, jó tanuló, nem nagyképű/arrogáns, és gyönyörű szép világoskék szeme van.

2022. okt. 13. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha, van egy pár gondolatom :) Egy kort tudsz mondani?


Először is jó dolog, hogy olvasol erről könyveket, én is szeretek pszichológia témájú könyveket olvasni, de azért az nem minden; más korosztályban máshogy reagálnak a lányok.


Ne akard túlgondolni, főleg ne negatív irányba. Az utolsó mondat alapján hasonlóak vagytok, az introvertáltak sokszor jól megértik egymást.


A flörtölést sem szabad túlgondolni, hagyd, hogy jöjjön magától. Először nem kell egyből halálig bókolni, kezdj el vele ismerkedni, beszélgetni, közös érdeklődési körökről (ha osztálytársak vagytok bármi sulis témáról, hogy ment ez-az, mit gondol erről-arról), mintha csak barátként szeretnéd megismerni. És akkor mindketten megismeritek a másikat jobban belülről is, kialakul egy valósabb kép róla, hogy tényleg bejöttök-e egymásnak, működik-e a kémia. Ennyit minimum megér a dolog, ha úgy látod hogy szimpatikus vagy neki. Ha normális introvertált úgyse fog csak úgy elküldeni a francba, légy magabiztos, kedves, nyitott, érdeklődő, kérdezgesd :)


Ne úgy állj magadhoz, hogy úgyis kiábrándítónak találna, mert maga a hozzáállás is fontos, gondold azt, hogy összeilletek, ismerkedni szuper, és valamikor úgyis el kell kezdeni, ha meg nem jön össze, legalább már lesz egy kis tapasztalatod is. Nem érdemled meg őt... Ne így állj hozzá! Ha jól kijöttök egymással, rajta is látod majd továbbra a jeleket, akkor ne parázz!


Ha már alakulgat, beszélgettetek sokat, pl. suliban, kérdezd meg hogy hazakísérheted-e vagy nincs-e kedve valamit csinálni hétvégén, stb...


Hajrá, ha még van kérdésed, szívesen segítek


U.i.: Próbálj Te is jeleket küldeni neki, hogy lássa a szándékod, próbálj meg bizalmasabb témákról beszélni (nem egyből, de azért ezt nem kell nagyon sokéig halogatni), mert ez is kialakít egy kötődést, kapcsolatot kettőtök között, pl. valami magánabb dolog, egy titok, ilyesmi :)

2022. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az előző kommentelő mindent elmondott, de lányként ez a legaranyosabb dolog amit olvastam valaha egy fiútól, hajrá, szurkolok nektek<33
2022. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 1. mindketten ugyan oda jártunk, egy osztályba, szakma utáni 2 éves érettségin.
2022. okt. 13. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és 17 évesek vagyunk.
2022. okt. 13. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy nincs elég önbizalmad, ami nem túl jó kezdés. Nem szabad úgy nekiállni, hogy lekoptat, mert az csak rontja a helyzetet, akkor meg valóban baj lehet. Elolvastál egy csomó dolgot, szóval ne gondolkodj, csak beszélgess a lánnyal, próbáld élvezni, a többit meg majd elintézi az élet.
2022. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne arra gondolj, hogy hátha nem tetszel neki, vagy hátha nem fogadja el a közeledésed stb., hanem arra, hogy hogyan tudnál a szívéhez kerülni. Ezt pedig csakis beszélgetéssel éred el legegyszerűbben.
2022. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!