Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az ázsiai srácoknak mennyire...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ázsiai srácoknak mennyire jönnek be az európai lányok?

Figyelt kérdés
Mi az általános vélemény/tapasztalat? Személyes élményt is irhattok:). A rasszista megnyilvánulásokra és beszólogatásokra nem vagyok kíváncsi! Köszönöm:)

2016. aug. 22. 21:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom. Nem fogok millió privátot írni. A japán egy ázsiai nép. Elterjedt a konfucianizmus, ami fontos szerepet tulajdonít az ősök tiszteletének, társadalmi hierarchiának. Mindenkinek megvan a helye, családon belül is. Az alárendelt tisztelettel, engedelmességgel tartozik a fölérendeltnek. A családban ez a legidősebb férfi. A nő alul van. Esküvő után feladata gyereket szülni, nevelni, tanítani, háztartást vezetni, kiszolgálni urát munka után. Amennyiben az haza és nem bárba megy inni a cég többi alkalmazottjával. Kiközösítik, ha nem megy "csapatépítésre". Nem nézi jó szemmel a társadalom, ha a nő nem otthon van, hanem dolgozni merészel. A legtöbb nő diplomás, magassan képzett és nem hajlandó ezt eldobni magától. Nem megy férjhez inkább. Ez általános probléma az országban, de lehetnek kivételek. A japán férfi tiszteli szüleit és róluk semelyik nő nem mondhat rosszat. Főleg, mert elterjedt a több generációs családmodell. A nagyszülőkkel lakhat nagy eséllyel a gaijin. Ha szerencséje van, akkor nincs erre elég hely és külön laknak. Főleg a fővárosban.

Magyarországon nőttem fel. Édesapám japán, édesanyám magyar volt. Néhány éve meghalt. Édesapám már rég haza ment Japánba. Elváltak. Nem tudták áthidalni a kultúrális különbségeket. Sokszor veszekedtek és elcsattant 1-2 pofon. A magyar ételekkel sem volt kibékülve. Apának viszont csodálatos volt. Tartjuk a kapcsolatot. Hamarosan Japánba költözök.

Bocsánat a kisregényért.

2016. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Természtesen vannak kivételek. Működő japán férfi és európai nő páros. Az ő gyerekeiket mindig irigyeltem. Sokkal szerencsésebb, ha a nő japán egy ilyen kapcsolatban.
2016. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Szerintem tetszenek nekik. Azt hallottam, megnőtt az érdeklődésük a külföldiek iránt
2016. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nézi jó szemmel a társadalom, ha a nő nem otthon van, hanem dolgozni merészel."


Ez igaz lehetett Japánban úgy 30 évvel ezelőtt, a szüleid generációjában, de mára sokat változott az ország. Én is elsőkézből tudom, mert 8. éve dolgozom Japánban, és japán férjem van. 2012-ben a 20-24 éves japán nők 64,2%-a, a 25-29 éves nők 72,8%-a dolgozik. (Forrás itt: [link] felülről a második grafikon)


Akkor őket mind elitéli a társadalom? Dehogy is! Japánban 1997-ben az egykeresős háztartások számát felülmúlta a kétkeresős háztartások száma, és 2012-ben a kétkeresős háztartások száma kb. másfélszerese az egykeresősnek (ugyanaz a weboldal, legelső grafikon).


Az hogy a nő dolgozik-e vagy nem, senkit sem érdekel Japánban. Hogy nem ezen múlik a házasságuk, az biztos. Sőt, amennyire én látom, a fiatal (dolgozó) nők egy része alig várja, hogy férjhez mehessen (részben mert háztartásbeli szeretne inkább lenni), míg a fiatal férfiak többsége nem akar megnősülni, mert nincs meg hozzá a kellő fizetése, hogy egyedül eltartson egy családot.


"A japán férfi tiszteli szüleit és róluk semelyik nő nem mondhat rosszat"


Ez pedig kölcsönös, a japán férfi sem mond(hat) rosszat a nő szüleiről. Alap, hogy tisztelik a szülőket, akik felnevelték nekik a társukat. Ha ezt a szokást Magyarországon is átvennék, csak nyerhetne vele sok család. Régen rossz már az a házasság, ahol valaki a másik szüleit szapulja, bárhol a világon köttetett is.


"A nagyszülőkkel lakhat nagy eséllyel a gaijin."


A szülők általában a legidősebb fiú családjával laknak együtt. Könnyen kivédhető, ha első találkozón (mielőtt belezúgnál) megkérdezed van-e testvére. Ha van bátyja, eleve nincs probléma.


---------------------------------------


Amúgy egyetértek abban, hogy a japán férfiak nem szivesen vesznek el fehér nőt, de ennek nem a fentiek az okai.


Ha japán fórumon rákeresel a férfiak válaszára, az az első indok, hogy "a fehér nők csúnyán öregszenek".

Ezen nincs is mit vitatni :).


Emellett szerintem ami belejátszik, hogy zátonyra fut a kapcsolat - nevezhetjük "kultúrális különbségnek" - az az, hogy az európaiak nehezen vedlik le a magabiztosságukat. Ami aztán Japánban abszolút udvariatlanságnak hat, miközben az érintett európai észre sem veszi, hogy éppen udvariatlanságot kövel el. Ezt az elején még elnézheti a férj, de pár év múlva, amikor az első lángolás elmúlt, kezd zavaró lenni, hogy minden társaságban szégyenkeznie kell a felesége miatt. A nő meg nem érti, miért van a férj kiakadva, mikor ő nem is volt udvariatlan, és senkit sem bántott meg (hiszi ezt azért, mert a társaság vérbeli japán tagjai pókerarccal siklottak át felette - ők így vannak nevelne).


Európaiak másik ellensége a mentegetőzés. Párod mérges lesz rád valamiért - mentegetőzni kezdesz (Nem tudtam, hogy..., Csak azt akartam, hogy...). Ilyen egy japánnál kizárt. Egy japánra ha ráförmednek, bocsánatot kér. Bocsánatot kér akkor is, ha igaza volt, akkor is ha csak jót akart. Bocsánatot kér, nem amiatt amit tett, hanem amiatt, hogy láthatólag megbántott/felmérgesített valakit. Ha egy házasságban az európai fél mentegetőzni kezd, az csak olaj lesz a tűzre, és kész a veszekedés.


A panaszkodás ugyanez. A japánok nem panaszkodnak, mert az azt jelenti, hogy másokat terhel a problémáival. Ez is udvariatlanság, és a panaszkodó embereket nem állhatják.


Aztán ott vannak azok a nők, akik nem tudnak rendesen japánul, vagy beszél ugyan de nem ír/olvas. Ők egy hivatalos papírt sem tudnak kitölteni, és ha valamit el kell intézni, kisérgetni kell őket mindenhová, mint egy óvodást. Ebből is elege lehet az amúgy is elfoglalt férjnek egy idő után.


Aztán ha az európai nő tényleg nem dolgozik, hanem háztartásbeli Japánban, akkor meg nincsenek barátai, távol a családja, unatkozik. És ha a férj éppen otthon van a munkából, akkor a nő szinte rátapad, csináljuk ezt, gyere velem oda... Ez is rendesen le tudja szívni a férfi energiáját, aki a 11-12 órás munkanapok után hétvégén néha inkább pihenne.


Nagyjából a fentiek miatt nem működik jól a japán férfi-európai nő párosítás. Ha ezeket a nő le tudja vetkőzni, akkor viszont nincs gond. Mi is jól megvagyunk a férjemmel (és mindketten dolgozunk).


Amúgy ha csak az a kérdés, hogy külsőre bejönnek-e az európai lányok az ázsiai fiúknak, akkor egyértelmúen igen a válasz. Legalábbis amígy nem múlsz el 35, könnyen találhatsz ázsiai barátot (legfeljebb nem tervez veled házasságot).

2016. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod. Én tudom, hogy az első szülött fiú lakhat együtt szüleivel. Ázsia más részein is jellemző. Korea, Kínai is. A szülők tisztelete természetesen a nő családjára is igaz. De magyar feleségről volt. Többségük szídja, kibeszéli anyósékat és elég feminista. Úgy vettem észre. Ez pedig nem igazán tetszik a férfi családjának. Én pedig úgy tudom, hogy nem akarnak házasodni egyre többen. Folyamatosan öregszik a társadalom. Legalábbis több könyvben, hírben ezt olvastam és Japánban élő japán édesapám szerint is így van. Nem érdekel sok fiatalt a szex és a nők inkább a karriert választják főzés és gyereknevelés helyett.
2016. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg ázsiai férfinak nem jut társ. Kénytelenek máshonnan válogatni.

Kínában főleg az egyke politika volt az ok, mert a lányok nem kívánatosak voltak és több a fiúk aránya. Vagy ők is inkább utazgatni, vásárolni, dolgozni akarnak gyereknevelés helyett. Japán nő szájából is hallottam ilyen indokot.

2016. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!