Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha végzős gimnazisták lennétek...

Ha végzős gimnazisták lennétek, és mindkét irány érdekelne, akkor melyiket választanátok a továbbtanulás céljából, kvantumszámítást (kvantum számítógépek) vagy a mesterséges intelligenciát? Melyiknek van nagyobb jövője? Melyik az ígéretesebb ágazat?

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább az az érdekes, hogy melyik illik jobban hozzád?

Például a kvantumvilághoz el tudsz vonatkoztatni a józan paraszti eszedtől?

2023. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésnek, de mely egyetem esetén kell vagy lehet már az alapszakra jelentkezésnél ezen két lehetőség közül választani?

A legtöbb esetben legkorábban az alapszak vége felé van specializáció választás. Mesterséges intelligencia alapszakot aligha indítanak idehaza bárhol, de még talán az MIT-n sem.

2023. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én még most, 32évesen fogok szerintem az MI felé tendálni, annak biztos van jövöje, a kvantumgépek (szerintem) csak nagyon speciális területen lesznek használatban, de ugye a jövöbe nem látok, így biztosat sem tudok mondani.
2023. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam, hogy nincs mesterséges intelligencia vagy kvantumszámítás alapszak.

Engem az érdekel, hogy a jelenlegi állás szerint melyiknek van nagyobb jövője.

2023. okt. 23. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mármint melyik gyorsabb karrier?

A mesterséges intelligencia. Az egy idő után már magától is fejlődik.

2023. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az MI-t választanám. Ha a kvantum számítógépek elterjednek, szerintem az MI-nek is hatalmas lökést adnak.
2023. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A kvantuszámítástechnika egy kívülállónak nagyon jól hangzik. Tényleg elképesztő látványt nyújt egy kvantumszámítógép, mintha valami abszolút csúcs sci-fiből lépett volna ki ezt még én is elismerem. Viszont aki kicsit is foglalkozott vele az tudja hogy bár nagyon sokat vártak tőle de az az egész egy zsákutca. Valami nagyon nagyon határterületen valamire persze jó lehet. De ha valaki aki attól retteg hogy ez majd a közeli vagy egészen távoli jövőben feltöri a legtitkosabb kódokat meg ilyenek azon nevetnem kell.

Szóval MI.

2023. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. A kvantumszámítógép egy végletekig specializált eszköz, de azért az MI felé is erősen túlzottak az elvárások.

Mindenki egy gondolkodó gépet vizionál, a valóságban pedig csak szöveggenerátor. A nincs benne gondolati tartalom.

Ha én a mostani tudásommal gimis lennék, akkor IT vonalon tanulnék tovább. Nagy lehetőségek vannak a szoftveres világban és egy kényelmes, irodai/otthoni meló.

2023. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!