Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék otthon rézből,ag...

Hogyan tudnék otthon rézből,agyagból önteni kisebb tárgyakat?(egyszerű megoldás)

Figyelt kérdés

A probléma ott van,hogy azt meg is kell olvasztani.

Agyagot tuti lehet kapni boltban.

Viszont pl ha ón-t olvasztanék,az könnyen törne.

Azt lehet egy kis szúrólángos öngyújtóval is.

Azon gondolkodtam,hogy rezet mivel tudnék olvasztani.

Néztem ilyen 4 szúrólángos gázos öngyújtót.

Nem tudom hogy működne-e.

Nem nagy dolgokról lenne szó.

De egy villany kemencét nem akarok venni.


dec. 16. 17:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - még sokat kell tanulnod. Még azt is meg kell tanulnod, hogy hogyan kell szakszerűen feltenni egy műszaki kérdést.


Egyenlőre ne foglalkozz ilyen veszélyes és szakértelmet igénylő tevékenységgel, de kezdetnek olvasd el a klasszikus szakirodalmat a témában!

dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
A réz olvadáspontja 1085°C. Egy hagyományos öngyújtó ehhez kevés, egy jobb szúrólángos már elég lehet.
dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

"Agyagot tuti lehet kapni boltban."

- képzeld, ingyen is terem a megfelelő elhagyott agyagbányákban, de azt nem olvasztják, hanem keményre égetik. Ezt a technológiát a fazekas szakirodalom tárgyalja ki.


"Viszont pl ha ón-t olvasztanék,az könnyen törne."

- az ónedények hatalmas karriert futottak be a történelem folyamán, ráadásul a plasztikusságuk miatt kedvelték az ónkupákat, tányérokat és egyebeket.


"Nem nagy dolgokról lenne szó."

- ez alatt lehet 10 milligrammot vagy akár tíz kilót is értelmezni, bár az öngyújtó max. az alsó határon lehet elég.

dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Huh ez hosszú lesz.

1) Úgy gondoltad, rézötvözetből agyagformába? A tiszta réz, például elektromos hulladék 1000°C fölött olvad, és nem túl jól önthető.

2) Ez attól függ, hol laksz. Budapesten árulnak művész-agyagot. De van ahol az egész folyópart agyagból van. :)

3) Az ón lágy fém. Valószínűleg a spiáterrel kevered össze ami cink, és 3 - 5% alumínium ötvözete.(Néha más fém is van az ötvözetben.) Jól önthető de legtöbb fajtája rideg.

4) A szúrólángos öngyújtót felejtsd el! Inkább zsebsárkány, vagy forrasztólámpa.

[link]

5) Olvasztótégelyed van már? Grafit, samott tégelyt javaslok. Természetesen kell valami eszköz a tégely megfogására is.


Legközelebb az egyéb fölmerülő kérdéseidre válaszolok, és tanácsokat adok, hogyan éld túl a fémöntést. Az öntöde veszélyes üzem!

dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is az internetalapú barkácsolás, bütykölés stb. híve vagyok, azonban igyekszem az adott témában teljes tudást szerezni, nem pedig 1 videóról vagy cikkről vagy hozzászólásból vagy bármiből lemásolni amit közölnek. Követtem már el hibát.....Nem mindenki, aki közzé tesz valamit, rendelkezik a megfelelő ismerettel.

Ha az agyagot önteni tervezted, akkor jóóócskán halaszd el ezt az egész barkácsolásos dolgot, mígnem mérvadó ismeretre teszel szert - mindezt a te érdekedben.


4-es! Nagyon tetszett az utolsó két mondatod!! :)))

dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

4-es! Segítenél?

Bezzeg youtue-on annyi videót láttam,olyan szimplának tűnt.

Valami kockákban kapható fémdarabot egy 4 szúrólángossal olvasztott meg.

Meg valami gyurma szerű anyagba öntötte ki.

Régen láttam ezt a videót,nem tudom már megkeresni.

Ez a gyurma szerű anyag ahogy mondta : polymer modelling clay

Magyarra fordítva a clay tudtommal agyag,aztán gondoltam azt csak tudok szerezni.

Azt úgy formázom ahogy akarom,aztán beleöntöm a cuccost.

Na de mindegy is.

Tudunk privátban beszélgetni?

dec. 16. 22:03
 7/30 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Az előző válaszomban nem említettem, a sárgaréz sokkal jobban önthető a szín réznél. 920 940°C körül olvad összetételtől függően. A házi lomtárban sokszor akad régi vízcsap, szelep stb.

Polymer clay:

[link]

Nem rossz. Mindenki úgy játszik ahogy akar, de én máshogyan használnám.


A formaanyag megválasztásánál első szempont, milyen fémet akarsz beleönteni, azaz milyen meleget kell kibírni neki.


Bocs most nagyon álmos vagyok. Folyt köv

dec. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Írhatsz priviben is,viszont itt se rossz hiszen más is tanul!

Na tehát nekem olyan kéne,amiből nem kell minden öntés után masik.

Nem kell hat csomaggal venni minden alkalommal.

Semmi baj,akkor válaszolsz amikor neked kényelmes!

Nem sürgetlek.

Meg köszönöm hogy edukálsz,jól jön.

dec. 18. 06:22
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
"viszont itt se rossz hiszen más is tanul!" - Ezzel egyetértek, tehát légyszíves ide írj.
dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Milyen fém van amit még könnyen viszonylag meg tudok olvasztani és viszonylag nehezen törik...

Mhmm

dec. 18. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!