Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék otthon rézből,ag...

Hogyan tudnék otthon rézből,agyagból önteni kisebb tárgyakat?(egyszerű megoldás)

Figyelt kérdés

A probléma ott van,hogy azt meg is kell olvasztani.

Agyagot tuti lehet kapni boltban.

Viszont pl ha ón-t olvasztanék,az könnyen törne.

Azt lehet egy kis szúrólángos öngyújtóval is.

Azon gondolkodtam,hogy rezet mivel tudnék olvasztani.

Néztem ilyen 4 szúrólángos gázos öngyújtót.

Nem tudom hogy működne-e.

Nem nagy dolgokról lenne szó.

De egy villany kemencét nem akarok venni.


dec. 16. 17:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nehézségi sorrendben:

1. bizmut

2. ólom-ón eutektikum

3. ólom

4. cink

5. alumínium

6. sárgaréz, bronzok, stb. ötvözetek

dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Hibaigazítás:

Bizmut helyett magas bizmuttartalmú Wood-féle ötvözetet akartam írni:

[link]


Előnye, hogy ezzel nem égeted össze magad és a környezeted, bár a kadmiumtartalma még okozhat súlyos mérgezést - ha nem vigyázol!

:)

dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Ebből megnézem melyik a legszilárdabb/könnyen beszerezhető.
dec. 18. 16:53
 14/30 A kérdező kommentje:

A cink keményebb mint az alumínium nem sokkal.

Még mindig jobb.

dec. 18. 17:04
 15/30 A kérdező kommentje:

4-es! Nekem egy nagyon kicsi olvasztó tégely kéne,de neten csak 2-3kg kapacitású darabokat találok.

Bármi ötlet hogy hogy tudok beszerezni kisebbet?

dec. 18. 17:07
 16/30 anonim ***** válasza:

Mikromennyiségeket csak védőgázas környezetben önthetsz! Megnézted a gázpalackok árát is?

:-)

dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem,de veszek 600 forintos gáz töltőt aztán feltöltöm azt a bazinagy pisztoly szerű tűzhányót,aztán go.
dec. 18. 18:50
 18/30 A kérdező kommentje:
Illetve keresek valami non toxikus fémet ami könnyen olvad,de nem törik el könnyen.
dec. 18. 18:50
 19/30 anonim ***** válasza:

Kérdező - inkább álmodozz tovább - a világirodalom eme gyöngyszeme segítségével:

[link]

:-)

dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak, mint olvasó kérdezem: Maszkkal, nyitott helyen kell csinálni ilyen műveleteket? Szemüveg kell, hogy a gőz se tehessen kárt a szemben?


Azért a lábadat óvjad majd rendesen kérdező!, mert ha leömlik belőle, akkor a talajon szétföccsenve kaphatsz te is. Rendkívül hamar áthatol a több száz vagy ezer fokos dolog sok mindenen. Papucson, zoknin mindenképp - igaz, kint nem papucsot fogsz ilyen hőmérsékletben viselni... De ez csak amolyan apró tanács, majd ad ő szakmabelibb tanácsokat, hogy hogyan éld túl.

dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!