Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék otthon rézből,ag...

Hogyan tudnék otthon rézből,agyagból önteni kisebb tárgyakat?(egyszerű megoldás)

Figyelt kérdés

A probléma ott van,hogy azt meg is kell olvasztani.

Agyagot tuti lehet kapni boltban.

Viszont pl ha ón-t olvasztanék,az könnyen törne.

Azt lehet egy kis szúrólángos öngyújtóval is.

Azon gondolkodtam,hogy rezet mivel tudnék olvasztani.

Néztem ilyen 4 szúrólángos gázos öngyújtót.

Nem tudom hogy működne-e.

Nem nagy dolgokról lenne szó.

De egy villany kemencét nem akarok venni.


dec. 16. 17:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

( #4 ) Biztonsági szabályokat ígértem.

Első, hogy a forma tiszta, és száraz legyen. Vonatkozik ez a különböző eszközökre, és a munkakesztyűre is.

Kis homok, vagy gipsz formát is 2 - 3 napig kell szárítani kályha közelében, vagy radiátoron.

A #11 Válaszadó már felvázolta, hogy a növekvő hőmérséklettel nehezebbé válik az öntés.

Az ólom [ 327,5 °C ] még eltűr egy kis sűrű nehézolajat, de a magasabb hőmérsékleten olvadó fémek már nem.

// Az egyik régi munkahelyemen a horgászok kanál-ólmokat öntöttek. Elcsórt valaki az üzemi konyháról egy kanalat, és két helyen kifúrta. A furatokon átdugtak egy olajos drótot, majd ólmot öntöttek a kanálba. Még kihűlés előtt kihúzták a drótot. //

-

A megszilárdult gipsz kristályvizet tartalmaz, csak alacsony hőmérsékleten használható gipsz forma. Kisebb cinköntvényeknél még elmegy, alumíniumra már nem ajánlom, könnyen szétdurranhat a forma. Az más kérdés, hogy akad aki megpróbálja.


Folyt köv.

dec. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

barkacsotthon.hu/spd/ZRV011500169/LAKAT-20-MM-361-FESTETT-KINAI-SIB


Emlékszem gyerek koromban láncokkal meg ilyen olcsó lakatokkal zártam le a bicajomat a bótná'!

Hát a lakat gyorsan kapott olyan korróziót,vagy könnyen lett koszos,rohadt el,stb...

De a kulcs ha ezer éves volt se volt baja.

Nehezen lehetett eltörni,beletörni,elhajlítani.

Ezek a hozzá tartozó kulcsok milyen anyagból vannak? Van is valahol egy vödörrel...

Mennyi az olvadáspontjuk?

Mi fajta ötvözet?

Mert az ajtón is volt egy plusz ilyen,illetve sok kaput zártak be anno ilyennel.

Mindegyik elrohadt,a környezet úgy tönkretette hogy már a saját kulcsa se nyitotta.

Így sok összegyűlt.

dec. 20. 06:33
 23/30 A kérdező kommentje:
A polymer modelling clay (amit használt az ürge egy videóban) nem tudom hogy honnan szerezhető be,de mondta hogy ez többször használható.
dec. 20. 06:35
 24/30 anonim ***** válasza:
1. A kulcsokat sok mindenből készíthetik. A csúcskategória rozsdamentes acél, a standard minőség bronz (a grétaválság előtt nikkellel galvanizálva), a selejtes divatáru pedig tarkára festett eloxált alumínium. Igénytelenebb lemezlakatoknál használtak cinkezett pléhből sajtolt kulcsokat is.
dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

2. A "polymer modelling clay" tótiában nagyon régóta "Modurit" néven van forgalmazva. Fogalmam sincs, hogy mi a neve a magyar művészellátókban, ezért nézz utána! Én egy Pozsonyi modellkereskedésben vásároltam ilyet húsz éve, de csak gyurmapótlónak csipegettem belőle apróságokhoz, ezért szinte megvan még az összes.

[link]


Tényleg egy nagyon különleges mechanikai karakterisztikákkal bíró anyagról van szó, mert ha nem éri mechanikai behatás, akkor perceken belül dermedni kezd és nem folyik el a munkadarab (pl. szobor) a saját súlya alatt. Én úgy tudtam, hogy forró vízben elég véglegesre főzni, de most nézem hogy 130 Celsius fokot ajánlanak erre, ezért hamarosan ki fogom ezt próbálni a régi készleteimen.

dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
3. El ne felejtsem - öntött primitív ajtókulcsokat csináltak acélból, de később szinte teljesen áttértek cinkre vagy valamilyen aluötvözetre. Még arra is adtak a sóher kreténjei, hogy nikkellel begalvánozzák ezeket, de sárgarézből vagy bronzból nem láttam ilyen kulcsokat - pedig logikus lenne a jobb tulajdonságú rézötvözetek használata.
dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül ezeknek a kulcsoknak az anyagai nem törtek könnyen.

Bármelyiket lehet könnyen megolvasztani?

dec. 20. 12:06
 28/30 anonim ***** válasza:

Kérdező - tulajdonképpen mi is az a magasztos életcél, amely felé nyomulsz ezekkel a kérdésekkel? Nem az lenne a legegyszerűbb, ha a cuccot kiforgácsolnád egy definiált minőségű előgyártmányból?


A technikai fémek többsége plasztikus. A gépészeti szakiskolákon meg megtanítják, hogy hogyan lehet minőségi termékeket készíteni fémekből. Itt nem tudjuk kipótolni a mérnökképzés hiányát - a gépészet és a fémek anyagtechnológiájának magas szintű művelése egy élethivatás!

dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Már megint #4.

Fémöntéshez viseljünk testet rendesen takaró természetes anyagú ruházatot! Semmi műszál, az beleéghet a bőrbe.

Tűzbiztonság.

Profi öntödébe előírt számú poroltó dukál. Amatőr is jól teszi, ha tűzoltásra is fölkészül. Legalább egy vödör víz legyen pár méterre, és/vagy egy láda homok.

- - - - - -

Tiszta gipsz forma csak alacsony hőmérsékleten ajánlott. Magasabb hőmérsékleten valami töltőanyagot kell hozzá keverni. Ez lehet homok, faszénpor, kokszpor, téglapor stb. stb.

Ezzel el is jutottunk a homokformákig.

A jó öntödei homok egyenletes, finomszemcsés. Ha jó, félnedves öntőhomokba erőteljesen belemarkolsz, a tenyered barázdái észrevehetők a lenyomaton. Egy tenyérjós megtalálná a sorsvonal, életvonal lenyomatát. ( De ne hagyd! )

Üzemgyakorlaton van aki csak " dunántúli sárgahomoknak " nevezte.

Folyt köv.

dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Szép volt a karácsony.

Folytatom a mesét. Homokformába szinte mindenféle fém, vagy ötvözet önthető, de összetétele nem egységes. Kötőanyaga lehet bentonit, agyag, cement, vízüveg, melasz, vegyikötésű műgyanta, stb. Sőt még az öntödét őrző kutya pisije is belekerülhet a recepbe (XD). Egyéb adalék anyagok is lehetnek benne, kokszpor, grafit, finom fűrészpor, stb.

A fekecs olyan festékszerű anyag amivel a homokforma belső részét megerősítik. Leginkább az erősen igénybe vett részeit.

Egyszerű fekecset gyanta, grafitpor, és denaturáltszesz összekeverésével készítik, de vannak vízüveg kötésű, kaolint, vagy timföldet tartalmazó fekecs receptek is.

-

Megemlítem még a fémformákat. Ezeket nagy sorozatban készülő öntvényekhez, vagy különleges igények esetén használják. / Például járműmotorok dugattyúi./

- -

Ui: Én azt a vödörnyi kulcsot mágnessel válogatnám át.

dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!