Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy villanymotor elindítunk...

Ha egy villanymotor elindítunk, majd egy generátort hajtunk meg vele ami áramot termel, és ezt vezetjük vissza a motorba, utána lekapcsolják a motort a hálózatról átalakulhat örökmozgóvá?

Figyelt kérdés
A lényeg az egy kötött rendszerrel elindítani egy mobil rendszert.

dec. 29. 13:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Cél az hogy a hálózati áramot leváltsuk a motor által termelt áramra. Ez visszajut a motorba ami miatt az tovább forog, ez előidézi azt hogy a generátor tovább termelje az energiát, ezért a motor nem fog leállni.
dec. 29. 13:04
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz orokmozgo, mert a motor energiat veszit (ho is termelodik benne, valamint az alkatreszei surlodnak is, amin szinten veszit energiat).
dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy miközben áramot termel, fékeződik is? És se a motor se a generátor hatásfoka nem 100%. Ez mégis hogyan tudna örökmozgó lenni?
dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A villanymotorok esetében az abszolút maximum hatásfok 97% körül van, azaz a bevitt energia 3%-a elvész (hőenergia, rezgés, stb). Ebből kifolyólag már így önmagában sem lehet örökmozgó. Ha meg még ráadásul munkára is kényszeríted azzal, hogy generátorra kötöd, akkor meg főleg, hiszen a generátornak is van energiavesztesége. Folyamatosan, minden pillanatban energiát veszít a rendszer, előbb vagy utóbb minden energiát elpazarol, utána meg már nem lesz ami hajtsa a villanymotort.
dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez amúgy akármekkora "ökörségnek" látszik, de ezt használták régen szünetmentes energiaforrásnak (UPS). Azzal a különbséggel, hogy bele tettek a rendszerbe egy brutál méretű lendkereket (amit én láttam működni abban egy 12 tonnás lendkerék volt), azt forgatták meg a motorral 12000-es fordulatszámon, és a vele szemben lévő generátorról vették le az energiát. Ez sok esetben már egy 400Hz-es generátor volt, és így volt egy 400Hz-es "stabilizált" tápfeszültségük a hálózati áram megszűnése után percekig lehetett belőle kivenni az energiát. Most is van ilyesmi megoldás, de a lendkerék kisebb és egy motor-generátor forgatja és vákuumban van a lendkerék, hogy kisebb legyen a súrlódás, és ha van hálózati tápfeszültség a motor-generátor motor üzemben pörgeti a lendkereket, a a hálózat megszűník akkor generátor üzemben táplálja a fogyasztókat (ilyet is láttam 700kW méretben 15 másodpercig képes a fogysztókat ellátni).


Örökmozgónak kötve pár perc alatt a veszteségek miatt lepörög az egész.

dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolod, hogy ez az ötlet nem jutott eddig senkinek sem az eszébe? Nem véletlen, hogy senkinek sem sikerült megvalósítani. Egyetlen motornak és generátornak sem 100% a hatásfoka, ezért nem működik. Nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=2tZZdmX4iUg

A vége felé kiderül mi a csalás benne.

5

Amit leírtál, ahhoz hasonló volt a V41-es és V42-es mozdony. Egy szinkronmotor hajtotta az egyenáramú generátorokat. Ha forgott a szinkronmotor és leeresztették az áramszedőt, akkor is el tudott indulni, mert amíg megvolt a motor forgási energiája, addig képes volt meghajtani a generátorokat.

https://www.youtube.com/watch?v=s9J43VVB9mE

dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én terveztem iskolai feladatként egy generátort, ami a tengelyteljesítmény tízszeresét adta le. Sajnos mevtaláltam, hol csúszott el a tizedes vessző.
dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Már tuti megírtátok, de van veszteség minden fázisban. Csak a szerkezeten kívülről vett erőforrással fog tartósan működni. Az lehet akármilyen külső energia forrás, de az szükséges, víz, gravitáció, benzin, szén, akármi, kozmikus energia, de valami az kell neki.
dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Lenz törvénye: Az indukció során a mozgó vezetőben olyan irányú áram folyik, amely mágneses hatásával akadályozza az őt létrehozó változást, a mozgást.


[link]

dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!