Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyek a fény anyagi megnyilvá...

Melyek a fény anyagi megnyilvánulásai?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, azt hiszem nem értem...
2013. szept. 24. 16:35
 1/4 spectator ***** válasza:
Szerintem pl. a fény-nyomás. Mint ismert, vákuumban a fény megforgat egy kis "malmot", ha a lapát egyik fele fekete, a másik fényes. (Egyenlőtken fény-elnyelés)
2013. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fény minden megnyilvánulása anyagi, amit valahogy észlelni lehet.
2013. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólókkal sajnos a mai modern fizikai szóhasználat szerint csak az az anyag ami fermionokból áll. Nekem sem tetszik, hogy a mértékbozonokat (a foton is ilyen) nem tekinti a szóhasználat anyagnak, pedig van energiájuk.


Az én régies szóhasználatomban minden anyag. A tömeggel rendelkező részecske is anyag és a tömeggel nem rendelkező részecske is. És anyag az energia is(mező, erőtér). A tömeg és az energia az E=mc2 szerint ekvivalens egymással.

Sajnos a mai szóhasználat már nem ez, és nagyon zavaró...



A kérdező valószínűleg a részecske-hullám kettős természetű fény - részecske megnyilvánulásait kérdezi, hogy a régi szóhasználatot visszacsempésszem.


Nos a fény részecske természetére Einstein 1905-ös közleménye óta hivatkozunk - a fényelektromos hatás néven kereshetsz rá a Google-ben és emiatt kapott aztán 1921-ben fizikai Nobel díjat.


A fény amúgy a mérőeszköztől függően viselkedik hullámként, vagy részecskeként. Ha prizmával, optikai ráccsal, vagy lencsével vizsgálod, akkor nyilván a hullám tulajdonságait fogod tapasztalni.


A fény részecske természetével kapcsolatban egy jól összeszedett diasor van a következő linken:

[link]

2013. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. márc. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!