Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi másnéven az y-tengely...

Mi másnéven az y-tengely metszéspont?

Figyelt kérdés

Az x-tengely metszéspontot másnéven zérushelynek nevezik. Ugyanígy elnevezték az y-tengellyel való metszéspontot is? Ha igen mi a neve?


Előre is köszönöm.


2014. szept. 30. 22:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Mi másnéven az y-tengely metszéspont?"

-Tisztán hülyeség. :D


Gondolom itt függvény ÉS a tengelyek metszéspontjairól szeretnél érdeklődni!


"Az x-tengely metszéspontot másnéven zérushelynek nevezik."

"Ugyanígy elnevezték az y-tengellyel való metszéspontot is?"


A függvény ÉS az y tg. metszéspontját tengelymetszetnek nevezik! :D

2014. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, de lehet x-tengely- és y-tengelymetszet is. Ha a függvény és az x-tengely metszéspontja a zérushely, akkor a függvény és az y-tengely metszéspontja (a logikám szerint) zérusértéknek kéne lennie. Nyilván nem úgy van, ahogy szerintem logikus, de attól függetlenül gondoltam, hogy magasabb körökben az y-tengely és a függvény metszéspontját elnevezik valami egyszerűbb, rövidebb névvel, ha már a függvény x-tengellyel való metszéspontját elnevezték (gondolom nem fölöslegesen).
2014. okt. 1. 18:32
 13/17 anonim ***** válasza:
Teljes nevén "y tengelymetszet".
2014. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem kéne kötőjele írni? Vagy én végig rosszul írtam? Y-tengelymetszet.
2014. okt. 1. 22:17
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Vedd észre, hogy egy függvénynek van értelmezési tartománya (ahol a függvény egyáltalán értelmes) és ezek az x tengely pontjai. Van továbbá a függvénynek értéke, és ezek az y tengelyen olvashatók le. Az y=f(x) függvény egy adott x0 pontjában az értéke y0, amit a lerajzolt görbének a megfelelő tengelyre vetítésével lehet leolvasni.

Ha a függvény metszi az x tengelyt, akkor ott a függvény értéke nulla. Ezért nevezik ezt a függvény zérushelyének. Más néven gyökének. Ha a függvény metszi az y tengelyt, az az f(0) érték, tehát a függvény nulla pontbeli értéke. Nincs szükség más névre. A tengelyekkel való metszéspontokból csak az x tengellyel valót érdemes külön nevezni, mert ez az egyenletek megoldásában játszik fontos szerepet. Ezek a nevek nem azért keletkeztek, mert mondanunk kéne valahogy röviden a tengelyekkel való metszéspontot. Nem kéne, csak ha külön jelentése van, ami viszont a függvény sajátosságaiból következik.

2014. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy pont

y tengely irányú értékét ordinátának, az

x tengely irányút pedig abszcisszának hívják.


Lásd

[link]

2014. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ja már értem. Zérushely: zérus értékű hely. És az y-tengellyel való metszéspontjait a függvénynek meg fölösleges más néven illetni, hiszen azokkal úgysem kell számolnunk sehol sem. De szerintem az x-tengelymetszetet is fölösleges volt zérushelynek elnevezni, mert mindenki tudja, hogy azokon a helyeken az értékek zérusok.
2014. okt. 2. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!