Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Légpuskával agyon lehet lőni...

Légpuskával agyon lehet lőni egy macskát?

Figyelt kérdés

Nyilván nem macskakölyökre gondolok, meg nem úgy, hogy 3 centi távolságból a homloka közepére derékszögben. Mekkora kárt tenne egy macskában a légpuska-lövedék, mondjuk 3 méterről?


(Nem macskát akarok lődözni, csak egy másik kérdéssel kapcsolatban vetődött fel bennem a kérdés.)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


2015. okt. 13. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Élőlények agyonlövése szerencsére bűncselekménynek számít.
2015. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel én is maximálisan tisztában vagyok. De a kérdés nem az volt, hogy szabad-e, hanem hogy lehetséges-e fizikailag. Ezért is ide írtam ki a kérdést, és nem a jogi kategóriába.
2015. okt. 13. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez függ a légpuskától is. Egy erős rugójú, komolyabb típusúval elvileg, nagyon szerencsétlen találat esetén, lehetséges. De minimális rá az esély.

Bár, ha nem az azonnali halált érted agyonlövés alatt, akkor már valószínűbb. feltehetően idővel a lövedék okozta seb elfertőződésbe belehalna.

2015. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szemüregen át jóval messzebbről is, de a LEGÁLIS csőtorkolati energiájú (7,5 J) légpuska egy koponyacsontot közelről sem visz át.

A céllövész sport légpuskák energiája sokszoros, megfelelő tölténnyel azzal gyakorlatilag vadászni lehet. Lehet, csak nem szabad.


A kis energiájú légpuska is leszedi a verebet és iszonyat kínzó módon ki tud csinálni egy macskát is, mert a bennmaradó ólomlövedék vérmérgezés révén kicsinálhatja szerencsétlen állatot.

És hálistennek végre nálunk is büntetik az állatkínzást.

2015. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
70%
Vicces, hogy a disznót, csirkét, halakat, vadakat stb. ész nélkül lehet irtani, sőt még elismeréssel is jár, de egy macska kilövésének már a gondolata is bűncselekmény.
2015. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
93%

"Vicces, hogy a disznót, csirkét, halakat, vadakat stb. ész nélkül lehet irtani, sőt még elismeréssel is jár, de egy macska kilövésének már a gondolata is bűncselekmény."

Ez a megfogalmazás szűk látókörűséget mutat, nem sértésként.

Nézzük most kifejezetten Magyarországot, mert a szabályozás országonként, kultúránként erősen eltérhet.


Vadak:

A vadászatot, vadászokat nagyon szigorú szabályozás köti, valamint hatalmas pénzeket szednek le róluk, ami legnagyobb részében éppen az erdő- és vadgazdaságba kerül visszaforgatásra. A vadászoknak tevőlegesen ki kell venni részüket a vadvédelemből is. Mint sport valóban erkölcsileg megkérdőjelezhető, de a szabályozás révén a vadállománynak többet használ, mint árt.

Az orvvadászatot meg szigorúan büntetik.


Tenyész húsállatok: tartásuk, vágásuk módszere szintén szabályozott. A szerencsétlen állatot fájdalmasan halálra szurkáló kontár-böllért ugyanúgy büntethetik állatkínzásért, mint aki kutyát ver.


Háziállatok, házikedvenc kategória:

Semmi nem indokolja az irtásukat, ezért. Ha elvadulnak, elszaporodnak és a vadállományt veszélyeztetik, akkor éppen a hivatásos vadászok feladatköre az irtásuk. Ilyenkor nincs kegyelem, Rózsi néni kedvenc cirmosát szívfájdalom nélkül kilövik, ha védett madár fészkét dúlja.


Kártevők:

Irtásuk szabályozottan, szabályozott eszközökkel magánszemélyeknek is megengedett. Patkányméreg kihelyezése előírásos dobozban stb.


DE MINDEGYIK KATEGÓRIÁRA VONATKOZIK AZ ÁLLATKÍNZÁS TILALMA ÉS BÜNTETÉSE!


Nem csak kedvenc macskát, hanem vágósertést, házikacsát, de még besurranó, kamrát dézsmáló patkányt sem gyilkolászhatsz szórakozásból, az állatot kínozva.


Éppen ezért szerintem a hozzászólásod szándékos alaptalan sarkítás.

Persze, el lehet menni a végletekig az élőlények védelmében. De ha nem húzol egy józan határvonalat valahol, akkor nem arról van szó, hogy mindenki gyilkos, aki nem vegetáriánus, nem, jóval többről, akkor arról van szó, hogy nincs több létjogosultsága a te túlélésednek, mint a bubópestisnek.

2015. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, a tudományok kategóriában elvárható a korrekt (akár hibás) érvelés.

Wadmalac érvei szerintem nemcsak megalapozottak, hanem kimerítik a felvethető esetekre adható válasz fogalmát, így remélhető, hogy kielégítik a kérdező kíváncsiságát a lehet/szabad vonatkozásában is.

2015. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%
Sajnos pontos törvényi passzusokat keresési idő hiányában nem tudtam linkelni, remélem enélkül is elég hiteles voltam.
2015. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tökéletes, köszönöm a kimerítő választ!
2015. nov. 4. 11:59
 10/11 anonim válasza:
Azt azért a Wadmalac is tudja ugye hogy az orvvadászok 90 százaléka a vadászok közül kerül ki?
febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!