Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ilyesmit lehet csinálni egy...

Ilyesmit lehet csinálni egy gyerekkel az iskolában?

Figyelt kérdés
Elvileg nekem azt mondta 16 éves de már 12 edikes mert olyan profi hogy továbbrakták.Ilyesmit lehet?

2015. dec. 11. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El lehet végezni egy tanév alatt több évfolyamot is, szóval lehet.
2015. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Ha mondjuk kilencedikes vagy, akkor átrakhatnak a tizedikbe, ha teljesíted a év elején (vagy nem tudom mikor) a kilencedik évfolyam követelményeit.
2015. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Osztályozó vizsgát kell tenni annak az évfolyamnak az anyagából, amit át akarsz ugrani. Ha évközben akarod, természetesen annak az évfolyamnak az anyagából is kell, amit elkezdtél.
2015. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy "tovább rakták"! Előttem szólónak igaza van! Osztályozó vizsga. De egy értelmes tanár nem feszegetné ezt. Egy osztályt még oké! Annál többet egy értelmesen gondolkozó tanár/szülő nem enged! Volt Magyarországon is több ennél extrémebb példa (15évesen érettségi) de ez a híradóban mutat jól, egy iskolában ezeket a diákokat sokszor kiközösítik, el lehetetleníti a befogadó osztálya szinte mindentől. Legyünk őszinték, ez egy egészséges gyerekkor!
2015. dec. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat!:)


De ez akkor is igaz ha az illető valamilyen szakmát tanul?

2015. dec. 12. 08:21
 6/8 anonim válasza:
Szerintem igen, ha abból is tud vizsgázni, gyakorlatban és elméletben is. De valószínű, hogy a szakmai gyakorlatot is teljesítenie kell.
2015. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az iskolák tanulmányi anyaga egy átlaghoz igazodik, és elvileg akkor léphet valaki a következő évfolyamba, ha az aktuálisból levizsgázott. Ez normál esetben a tanév végén derül ki.

Azonban lehetnek olyan helyzetek, amikor valaki magánúton bizonyos vizsgákat bármikor letesz. Vannak eljárási feltételek, de gondolom, nem ez érdekel. Tehát ha valaki kérelmezi, elfogadják, majd minden követelmény szerinti vizsgát letesz, az adott évfolyamot teljesítettnek tekintendő. Ha mondjuk én 10 évesen egy év alatt minden további vizsgát és követelményt elkezdek teljesíteni, elvben egy év múlva diplomám is lehet. Hogy létezik-e ilyen képességű gyerek, az kérdéses. De ha volna, megtehetné.

2015. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg majd a gyerekemet így nevelem, gyakorlatilag az van, hogy én is az általános iskolai dolgokból éltem a gimibe, kb semmit nem csináltam gimibe, max matekra tanultam, mondjuk pont az let a leg sz@rabb...
2016. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!