Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy is van? Általánsok,...

Hogy is van? Általánsok, Közép, Főiskola vagy Egyetem?

Figyelt kérdés
Szóval: Jártam általánosba, most középbe, és utánna mi jön?? Fősuli vagy egyetem??? :S orvsi pályára.
2010. szept. 15. 19:47
1 2
 1/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
76%
Orvosira orvosi egyetem kell, ott nincs ez a bohóckodás az osztott képzésű (bolognai típusú) felsőoktatással (BSc, MSc).
2010. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szóval nem fősuli, köszi!
2010. szept. 15. 19:53
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem verd ki a fejedből az orvosi pályát ilyen intelligencia mellett...
2010. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Felsőoktatási intézmény jön, ha továbbtanulsz.

Az ugyanúgy lehet főiskola, vagy egyetem, mint ahogy a középiskola is lehet gimnázium, szakközépiskola, vagy szakiskola.

A főiskola alacsonyabb szintű oktatást nyújt. Pl. jogi főiskolai végzettséggel max. jogi asszisztens lehetsz, ha viszont az ELTE jogi karán végzel, akkor ügyvéd, vagy jogász is.

Orvosiból mondjuk azt hiszem nincs főiskola. Ha orvos akarsz lenni, akkor szépen be kell majd adnod a jelentkezésedet a SOTÉ-ra.

2010. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és a fősulinak van értelme?
2010. szept. 15. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Annyi, hogy általában egy fősulira könnyebb bekerülni. Meg bennmaradni is. Viszont állásinterjún jobban szeretik, ha egyetemi végzettséged van.
2010. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Biológából pl laborasszisztens lehetsz fősulival, míg egyetemen 5 év (MSc) után biológus kutató is. De ha fősulin kezdesz biológiát tanulni, utána annak elvégzése után átmehetsz egyetemre, mert ez olyan, mintha megcsináltad volna az egyetemi BSc-t. Csak szerintem több év kell egy fősuli elvégzéséhez, mint a BSc-hez. Ráadásul szerintem még az alapozó tárgyakat s pótolnod kell, szóval ha értelmes diplomát akarsz, menj inkább egyetemre.
2010. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

A főiskoláknak meg egyetemeknek már inkább csak a neve az, mert az új képzési rendszer osztja be azt, ami régen a fősuli és egyetem között volt, sőt, amikor én kezdtem, akkor még nem volt bolognai rendszer, de már különbség se volt a főiskola-egyetem között, az volt az átmenet a régi és új "időszámítás" között.

Viszont az orvosira egyetem kell, orvosin csak egyetem van, ott nem osztották meg, mert teljesen más jellegű a képzés.

Nem gyengébb egy főiskola egy egyetemnél, ha már valaki felvetette, inkább az volt a régi rendszer lényege, hogy a főiskola gyakorlatibb képzést adott inkább (mint ma pl. egy OKJ), az egyetem pedig inkább elméletit. Tehát pl. műszaki téren aki mondjuk kutatni akart, az egyetemre ment, aki gyártani inkább, az főiskolára ment. Viszont mindkét tudásra szükség van egy cég esetében például, mert van, aki kitalálja, és van, aki megcsinálja, hiába talál ki valaki valamit, ha nincs, aki megcsinálja, vagy hiába csinálna meg valaki valamit, ha nincs, aki korszerűsítsen, lemaradnak.

2010. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
19:54-nek igaza van.
2010. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Kérdező, ha orvos szeretnél lenni, mindenképp orvosi egyetemre kell menned. Ahogy már előttem is írták, az orvosi képzés osztatlan. Az általános orvosi elvégzése alapesetben (ha nem csúszol semmilyen tárgyból) 6 év.


(És utána még rezidensképzésben kell részt venned, stb.)

2010. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!