Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mérnök, egyetem, főiskola?...

Mérnök, egyetem, főiskola? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról szeretnék kérdezősködni, hogy melyik egyetemeket/főiskolákat tudnátok ajánlani, ha mérnök szeretnék lenni?

Mennyibe kerülne például az 5 éves kurzus, mennyire kemény, mivel jár ez?

A BME oldalán ott van, hogy melyik képzés mire elég/jó. Erről is adhattok információkat, ha tudtok valamit.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2010. aug. 19. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először mondjuk döntsd el hogy milyen mérnök akarsz lenni ugyanis van rengetegféle.

5 éves kurzus mérnök szakokon nem hiszem hogy van még, ha jól tudom a legtöbb bolognai rendszerben működik már.

2010. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Építész nagy valószínűséggel.
2010. aug. 19. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Építészmérnök képzés 3 és fél éves(7 félév), ha jól rémlik a mesterképzés neve az építész. Előbb az alapképzést kell elvégezned.
2010. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Abban a 7 félévben benne van az alapképzés is?

Mennyibe kerülne ez az időszak?(7féléves)

2010. aug. 19. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
A 7 félév az alapképzés. Utána mehetsz mesterképzésre. Államilag támogatott szakon "ingyenes" a félév. A költségtérítésest fejből nem tudom nézz utána az egyetem honlapján vagy a www.felvi.hu oldalon.
2010. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Várom a további hozzászólásokat.

2010. aug. 19. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a felvételihez jól kell tudnod rajzolni. Van egy szintfelmérő, ahol megnézik, tudsz-e elég jól rajzolni. Úgy tudom, eddig nem volt kötelező emelt szint érettségiből hozzá. Ha még nincs diplomád, akkor ha felvesznek állami finanszírozottra, a képzés ingyenes bizonyos félévszámig. Az biztos, hogy ha nem buksz meg semmiből, akkor végig ingyenes marad. Persze a képzésről van szó, eszközöket, papírt, jegyzeteket neked kell venned, de ez minden más egyetemen is így van. Maketteket kell csinálni, ami szintén a te pénzedből készül majd.
2010. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!