Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy nem mindenki...

Van olyan, hogy nem mindenki képes egyetem/főiskola elvégzésére?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 09:43
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Gump is képes volt (azt hiszem kb. 60-as iq-val)....szval a mondás (itt is) megállja a helyét: nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2011. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
86%
60-as IQ -nál már enyhe fokú értelmi fogyatékosságról van szó. Akinek a természet annyit adott, az egy egyetemet a büdös életben nem végez el.
2011. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jó, de itt most nem az IQ-ról kérdeztem, hanem arról, hogy van aki tényleg buta egyetem elvégzéséhez? Hogy derül ez ki? Hogyan győződhet meg róla?
2011. okt. 22. 10:10
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha van elég pontod államilag támogatottra, menj el, és próbálj szerencsét. Ha nincs, a fizetőset nem ajánlom ilyen hozzállással.
2011. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Felvettek államira, BGF-re járok
2011. okt. 22. 10:15
 6/16 anonim ***** válasza:
Van, ha olyan tárgyat választasz, amihez nincs érzéked, vagy nem érdekel.
2011. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi volt...
2011. okt. 22. 10:19
 8/16 Smartguy86 ***** válasza:
81%

Ha az illető nem értelmi fogyatékos, akkor két tényezőn múlhat:

1. Motiváció hiánya

2. Tanulási nehézségek, amik adódhatnak funkcionális analfabetizmusból, diszlexiából


Diszlexia esetén kérvényezhető a hosszabbított vizsgaidő, hogy egyenlő eséllyel indulj a vizsgákon. Funkcionális analfabetizmus leggyakrabban nem derül ki, csak azt érzi az illető, hogy hiába olvassa a tanulnivalót többször is, nem sok marad meg belőle - ez az a fajta tanulási képtelenség, amikor az egyén képtelen összefoglalni az olvasottakat.


Szerintem az első eset sokkal gyakoribb! Sokan azért mennek egyetemre/főiskolára, mert a szüleik hajszolják őket oda. Ennek legfőbb oka az szokott lenni, hogy a szülő alacsonyabb iskolai végzettségű, elégedetlen az életével és úgy gondolja, akkor teszi a legjobbat a gyerekével, ha extra magas tanulmányi fokozatok megszerzésére ösztönzi (vagy utasítja).


Emellett még megnevezném a motivációhiány egyik alapvető okaként a túlzott védő neveltetést, amikor az illetőt a szülei mindenben támogatják, "elkényeztetik" így az nem tanulja meg, hogy a dolgokért meg kell dolgozni. A felsőoktatás az első olyan szint, ahol már masszív tudásanyagot kell megtanulni és az nem megy annyival, hogy az ember beül egy-egy órára.


Harmadik okként azt mondanám, hogy a fiatalnak nincsen jövőképe, nem tudja mit akar az élettől, ezért aztán nem érzi magáénak az egyetemi életet, se a szakmát, amit ott tanul. Nem ismeri önmagát, kicsit fél is a felelősségek vállalásától - ez természetesen szintén függhet a rossz neveltetéstől. 18 éves kor fölött az ember szavazati joggal bír, saját maga felel az általa elkövetett hibákért az élet minden területén. Aki erre képtelen, az szokott "beragadni" a felsőoktatásba - lásd 3 éves képzést 6-7 évig csinál, közben bukdácsol, hogy ne kelljen elvégezni, beáll a hallgatói önkormányzatba (jellemzően a HÖK-ösök mind ilyen "ottragadt" életcél nélküli emberek), ezzel is igazolva azt, hogy rá az egyetemen van szükség.


Az ilyen illetőknél erőteljesen működik az önigazolás, a felelősség hárítása, a nemtanulás kimagyarázása. Hibáztatják a tanárokat, a tanulmányi rendet, és ezzel igazolják sikertelenségüket. Nem tanulnak, vagy csak akkor, ha a határidő motiválja őket. Önmagukért nem csinálnak semmit, csak kényszerből.


Remélem kimerítő elemzést adtam a kérdésben :)

2011. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Teljesen kielégítő választ adtál! Vhogy nagyon megragadtad a lényeget.
2011. okt. 22. 10:28
 10/16 anonim ***** válasza:
De tényleg ennyire komoly a helyzet? Ilyen szinten nem érdekel? Amikor felviteliztél már akkor sem érdekelt, vagy ahogy megtudtad milyen úgy ment el a kedved? Mert ha az utóbbi, akkor szerintem csak simán kivagy készülve a vizsgaidőszak miatt. Állj hozzá úgy, hogy te igen is eltudod végezni, kezdj el érdeklődni iránta, éld bele magad, és gondold azt, hogy ebben fogsz dolgozni, és minden, amit megtanulsz, később a munkádba a segítségedre lesz. Használd ki, hogy felvettek. Ha jó tanuló voltál, nincs lehetőség, hogy kereszt félévre menj máshová? (bocsi, ebben a témában nem vagyok otthon annyira.) Ha viszont tényleg nagyon nem érdekel hagyd abba, mert felesleges időpocsékolás, és majd ha dolgozol sem fogod szeretni, most még nem veszítesz sokat.
2011. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!