Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért válik érzékennyé a fog,...

Miért válik érzékennyé a fog, ha illóolaj éri?

Figyelt kérdés

dec. 14. 03:32
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Úgy érted, ha belélegzed, vagy ha konkrétan rákerül? Bizonyos illóolajok irritálóak lehetnek, de pl. szegfűszeg olajjal fogfájást is lehet csillapítani.
dec. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"illóolaj éri" - tehát fizikailag érintkezik vele.
dec. 14. 04:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl tömény, higítani kell.
dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De miért? Mi történik, mi megy végbe ilyenkor? Savas kémhatásúak lennének az illóolajok és a fogzománcot tönkre teszik?


Többször is próbálkoztam úgy, hogy a csuklómhoz érintettem a cseppentőbetétet – tehát nem cseppentettem – és egy nagyon kevés illóolaj rakódott rá, majd a nyelvemet hozzáérintettem. Még ez a kis dózis is érzékennyé tette a fogaimat. Az is igaz, hogy a szervezetem – így a fogam minősége is – messze áltag alatt van.

dec. 14. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Fő összetevőik a C10H16 összegképletű terpének különböző izomerjei, de ezeken kívül alkoholok, aldehidek, ketonok, laktonok (gyűrűs észterek), észterek, kén- és nitrogéntartalmú vegyületek, fenolok és sok egyéb, még nem azonosított vegyület is található az elegyekben."

Elég sok minden marhatja a fogad ezekből. Inkább ne nyalogasd.

dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értelek. Köszönöm a válaszodat.


A fogkrémek is tartalmaznak illóolajokat, hiszen növényekből készülnek – már amelyik –, csak akkor még ennél is kisebb dózisban tartalmaznak.

dec. 14. 12:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Már amelyik természetest, mert ebben sem vagyok olyan biztos. A töménység meg még mindig fontos. A gyógyteában is van illóolaj, de nem olyan koncentrált.
dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mármint mesterséges növényre gondolsz?


Igen, valószínűleg a mennyiséggel van itt a gond. Régebben többször is hallottam, hogy egyes illóolaj egy cseppjéhez mennyi növény kell, de már elfelejtettem. De annyi megmaradt, hogy igen meglepetődtem a mennyiségén. Így tehát valószínűleg még az a kis adag is sok volt.

dec. 14. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogkrémek illóolajára gondoltam. Mert ugye vannak 100%-os, természetes illóolajok, és mesterségesen előállítottak.
dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem és teljesen igazad van. Erről el is feledkeztem.
dec. 15. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!