Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Khi-négyzet próbával mit...

Khi-négyzet próbával mit lehet számolni?

Figyelt kérdés
Ha van egy felmérésem, amiben pl. vizsgálom, hogy akiknek van fejfájása és akiknek nincs, gyakoribb-e a látásprobléma. A látásproblémára igen/nem választ adtak, a 2 csoportom a fejfájással küzdők és fejfással nem küzdők. Erre helyes a Khi-négyzet próba vagy milyen próbával lehet p-értéket számolni?

#statisztika #khi-négyzet próba
márc. 6. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Akár helyes is lehet. De mi a hipotézis amire p-t kell számolni?
márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen, helyes, de ilyen kis 2x2-es táblára Fisher's exact tesztet használj, ne a khí-négyzetes közelítést.
márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ilyen Fisher's extact tesztet hol tudok számolni? Egyáltalán nem ismerem.
márc. 7. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Google-ban rákeresel arra, hogy Fisher's exact test online calculator, Pythonban scipy.stats.fisher_exact(...), wikipedián elolvasod hogy mit miért. Ne legyél már ennyire nyomorult
márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyomorult! Szerintem nem mindenki érthet ezekhez. Semmit nem oktattak egyetemen statisztikából, viszont jelenleg kellene használnom. Neked sem megy szerintem minden, nekem a statisztika értelmezhetetlen. Elolvastam/néztem róla jó pár oktató tartalmat, de még így sem megy, ha nincsenek meg az alapok és azt sem tudom értelmezni, hogy mi az a független/függő, paraméteres/nem paraméteres, stb. Nem hiába kértem segítséget.
márc. 7. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!