Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az Egely (vagy milyen) kerék...

Az Egely (vagy milyen) kerék (igazából) a hőenergiát "méri"?

Figyelt kérdés
Pontosabban a hő hatására indul be a forgás? Fizikaórán is csináltunk egy ilyen kísérletet, kézhőre, gyertyalángra elindult a forgása egy "lapátsornak".
2011. máj. 13. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem a hőenergia, hanem a légáramlás hatására. Nem véletlenül vannak a lapát

Egy kis füstölőt javasolok, akor rögtön lehet látni is.

2011. máj. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, az Egely-kerék az életenergiát méri! :DDDDD
2011. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: Köszi. A légáramlás pedig a hőmérséketkülönbségre inddul be gondolom...


Második: :D Egely mérni életenergia :D Mi lenni mértékegység? Csííí? És 1000 Csí lenni egy megacsíí? :D Csí lenni származtatott mértékegység? :D


Oksos Egely, hiszen kitalált egy gépet, csak nehéz úgy eladni, hogy "hőenergiát mozgási energiává alakító fölösleges játékszer"... Más nevet adsz neki akkor meg viszik mint a cukrot :)

2011. máj. 14. 11:54
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Jó a tézised, annyiban kijavítanálak, hogy 1000 csí, az csak egy kilocsí. 1.000.000 csí lenne egy megacsí, 10^9 csí pedig a gigacsí.


Abban viszont igazad van, hogy a csí is egy származtatott mértékegység. Egészen pontosan a nullponti energia és a tömeg hányadosa, szorozva a vízégetéssel nyert nagy mennyiségű energia gyökével. Jelekkel kivejezve [csí]=[bullshit]*gyök[vízenergia]/[kg]. Maga a vízenergia is levezethető a bullshit segítségével, így lényegében az egely-wheel nem áll másból, mint bullshitból és anyagból.


Remélem kielégítő a válasz. Ha valami nem tiszta, akkor kérdezz nyugodtan. Addig megyek, megcsapolom az étert.

2011. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi :D A megacsít tényleg benéztem :D


kilo

mega

giga

tera


A számítógép világában pedig ezeken növünk fel :S Ciki :S

2011. máj. 15. 00:02
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
az egely kerék nem a hőenergiát méri,pl keztyűben,is elindul sőt pl pár embernél távoli koncentráció hatására is,maga a szerkezet az egész világon nagy siker ,magyarországot kivéve
2012. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Háháá, azt megmondod, hogy mit nem mér, de akkor mit mér? mi a szerkezet működési elve? Mi ez az energia, mi a pontos mértéegysége, miből van származtatva, mi generálja, mi a hatásmechanizmusa, pontosan hogy működik?


Csak pár kérdés. Míg valamelyik nincs megválaszolva, addig az egész nem tudomány, hanem fölös mellébeszélés, bullshit :)

2012. máj. 25. 13:30
 8/13 anonim válasza:

YouTube-os Tesztvideók az Egely kerékről:

https://www.youtube.com/watch?v=5Z8EGjKnd0g&feature=plcp

https://www.youtube.com/watch?v=cy6GE7Gx9q0&feature=plcp

Asszem 8 videót csinált összesen.

2012. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

Szóval, a tudósok azt állítják ugye, hogy léteznek fekete lyukak, létezik téridő, létezik féregjárat. Nos, a fekete lyukat már bizonyították, mégsem felel meg a fizika törvényeinek.

Akkor vegyük az egely kereket, vagy a psi wheel-t. Én csináltam psi wheel-t, üvegbúra alatt is tudom forgatni. Most akkor ez hogy is van?

Ez (még) megmagyarázhatatlan, hogy hogyan működik. A fizika törvényei nem azok, amiknek ma hisszük, és ezt nem csak én állítom, hanem ezernyi tudós!

Ha még mindig nem hiszel/hittek nekem, akkor próbáljátok ki a psi wheel-t. Nagyon egyszerű kis "szerkezet" ( [link] )

A lényeg, hogy koncentrálj a papírra, érezd, hogy hozzád tartozik, hogy uralkodsz felette, hogy mozgathatod.

Aztán képzeld el azt, hogy forog. Elsőnek libegni fog a papír, majd kisebb fordulatokat fog végezni ide-oda. Ha már megy a folyamatosan egy irányba való forgatás, akkor képzeld azt, hogy megáll, és elindul a másik irányba.

Elsőnek ne rakjatok rá semmiféle fedőt (üvegbúra stb.).

Rakjátok egy olyan helyre, ahol ha nem mozogtok nem mozdul meg.

Üljetek le tőle olyan messzire, hogy még véletlenül se zavarja meg a légzésed.

De a legfontosabb a hit és a kitartás.

Bár nekem 2 perc múlva elkezdett libegni:)

Jó próbálkozást, kedves szkeptikusok:)

2013. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek is, a tudósok nem állítanak semmit. Elméleteket állítanak fel, de ezeket sohasem tényként kezelik, hanem modellként, ami bizonyos pontossággal leírják a valóságot. Ebből kifolyólag a fekete lyuk, téridő, féregjárat mind csak elméletek, utóbbi még csak az elmélet szintjét sem érte el, megmaradt hipotézisnek. (nincs mi alátámassza, csak egy feltételezés) Azt pedig egyáltalán nem értem, hogy mindez hogyan jön az egely wheel-hez.


Az általad leírt kis szerkezetet szeptikusként pár hónapja én is próbáltam. Forog, de véletlenszerűen. Megpróbáltam koncentrálni rá, "eggyé válni vele", és így irányítani, de ha az irányítás hatékonyságát nézem, nem nagyobb, mint ha irányítatlanul hagynám, teljesen véletlenszerű. Ami miatt mégis azt gondolod, hogy irányítani lehet, az az, hogy amikor pont arra indul meg, amerre szeretnéd, jobban megjegyzed, mint amikor kudarcot vallottál. Például gondolsz arra, hogy jobbra forogjon, de nem indul meg, majd véletlenül pont elkezd forogni, akkor örülsz, hiszen arra gondoltál. Ha meg mégsem, akkor arra gondolsz, hogy nem koncentráltál rá eléggé. Ez téves önigazolás. Nem mondom, hasznos kis dolog, elmélyülni benne, meditálni vele jó, de nem csalja meg a fizika törvényeit. Amúgy a szobámban azóta is ott van, és szinte sohasem áll. Mindig van annyi légmozgás, ami forgatja.

2013. márc. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!