Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz az hogy egy átlagos...

Igaz az hogy egy átlagos ember élete során az agyának csupán 10% -át használja?

Figyelt kérdés
2007. júl. 1. 13:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%
Átlagos érték ez, de igen.. sajnos így áll... akik egész életükben szellemi munkát végeznek, folyamatosan a határaikat keresik és edzésben tartják az agyukat, azoknál valamivel magasabb ez az arány...
2007. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
78%
Ez a % a mai napig nem tisztázott érték. Állítólag Einstein az agya 15%-át használta, de olyat is hallottam, hogy nem ez miatt volt okosabb, mint az átlag, hanem azért mert kisebb volt az agya az átlagnál, és az információnak kisebb távolságú idegpályákon kellett áramolniuk. Na akkor lehet találgatni, hogy egy átlag ember mennyit :DD
2007. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanátok meg, hogy miként lehet megállapítani ezt egyáltalán százalékban? A statisztikatudomány és a közvéleménykutatás módszertana, ha véges számú mintára akar kislétszámú mintavétellel következtetést levonni, az egész vizsgálni kívánt népesség sokirányú összetételének megfelelő ún. panelt állít össze. Azaz az emberiségre vonatkozó agyvizsgálat panelje úgy kellene összeállításra kerüljön, hogy minden 3. pl. kínai, nagyjából minden 2. nő leygen. Az életkorokat, a lakóhelyeket, a foglalkozásokat is úgy kellene a panelba szedni, hogy megfeleljen az emberiség ezirányú összetételeinek is. Utána lehetne kísérletet folytatni, amely mért eredményeinek átlaga tehetné csak ki "az átlagos ember"-re vonatkozó adatot. Figyelembe véve, hogy a halála előtt percekben levőknek is szerepelni kellene a panelban, hogy az egész "élete során" kategóriának is megfeleljünk - bizonyosra vehető, hogy a fenti állítás tudományosan nem igazolható. Nem több egy tudományoskodó =áltudományos)általánosításnál.

üdv.: hegedor

2007. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez így nem teljesen igaz. Úgy lenne helyes, hogy TUDATOSAN 10%-át használjuk. Az agyad többi része magától működik, és nincs szükség arra, hogy azt a te gondolataid irányítsák. De ez nem baj, mert eléggé sokmindenre kéne odafigyelnünk, például hogy szabályozzuk a szívünket, a hormonháztartásunkat, az emésztésünket, az immunredszert stb. A lényeg, hogy az agyad egészét használod mindig, csak tudatodtól függetlenül, automatán. És nem az életében, hanem adott pillanatban, csak hogy kijavítsam a kérdésed. Azaz, ha te nagyon töröd az agyad egy problémán, akkor úgy az agyadnak 6-7 %-át dolgoztatod meg az adott pillanatban. (igen, a tíz még egy kicsit sok is) átlagosan azonban legfeljebb 4-5%-át használjuk. Bizony ám!
2007. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
6%
igaz
2008. jan. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Az agyban nincsenek nem használt területek. Olyanok vannak csak, amelyeket éppen most nem használsz... de bármikor használhatod.

Egyébként ez csak a tudatra akar vonatkozni - de arra sem helyes. Az agyadat 100%-ban használod - de az agy nem olyan, mint egy számítógép (ott, ha betelik a memória, az betelt, aztán kész). Az agy kapacitása növekszik, ha a sejtek új kapcsolatokat építenek ki. Márpedig építenek... így tanulsz.

Tehát csak az igaz, hogy aki nem használja eléggé az agyát, annak egyszerűbb agya fejlődik ki. Aki meg jobban használja, annak bonyolultabb.

2008. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
15%
de
2008. jún. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
94%

hát szerintem a magasabb százalék káros is lehet az egészségre

Pl. több professzorral is találkoztam a hárshegyi anno opni-ban mindegyik stroke-os volt

azért ez elgondolkoztató szerintem.... 1 hónap alatt néggyel is találkoztam.

2008. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
91%

Csak egy sima hiedelemről van szó, én is kíváncsi voltam ezért utána nézetem.

[link]

2009. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5%
Én azt hallottam, h agyunk 1-2%-át használjuk csak.
2011. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!