Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan egyetem Magyarország...

Van olyan egyetem Magyarországon, ahol kvantumfizikát lehet tanulni konkrétan, vagy az csak altantárgy, vagy hogyan nevezik? Ha van, melyik az?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik egyetemen a fizika szak, és aztán specializálódnod kell a részecskefizika vagy az atomfizika irányába.

Magyarországon a legjobb a BME-n az atomfizika. Nekik még saját kisteljesítményű nukleáris reaktoruk is van, kísérletekhez.

2011. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a kvantumfizika elég nagy falat, lehet konkrétan kvantummechanikával foglalkozni, ez inkább elméleti dolog az egyik legjobb hely erre valóban a BME

kvantuminformatikára viszont PTE-t ajánlom, elismert oktatók stb stb.

2011. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésből ítélve azt sem tudod mi az a kvantumfizika. De a természet amúgy sem ismeri azokat a felosztásokat mint mi, szóval ha ilyennel akarsz foglalkozni, akkor mindenféle fizikát tudnod / szeretned kell.
2011. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok, egyet kell értenem a harmadik válaszolóval. Nem létezik olyan, hogy qm fizikus, olyan, aki ezt a területét jobban ismeri a fizikának igen. // Én kvantuminformatikában és optikában szeretnék jártasabb lenni, végzős vagyok fizika alapszakon...


De a fizika nem olyan dolog, hogy egy részét megtanulom másikat nem. Ahhoz hogy tudd amit szeretnél mindent pontosan és jól kell tudnod. Így csak akkor kezdj ilyenbe ha van elég akaraterőd erre.

2011. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!