Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy a Földhöz szinte teljesen...

Egy a Földhöz szinte teljesen hasonlító bolygó felfedezése a "közelben" milyen hatásokkal járna?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekel, hogy ha 50 fényéven belül van, akkor ösztönözheti-e az emberiséget/kutatókat, hogy módot találjanak az odajutáshoz? Értelemszerűen nem kémia meghajtás fejlesztésére gondoltam, hanem valami féreglyuk, stb...
2011. szept. 14. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

"Közelben" nincs ilyen bolygó. Máshol se találtak még olyat ami megfelelne az emberi élet eltartására.

A "nem kémia meghajtás"-al kapcsolatban meg elmondanám, hogy ez nem így működik, hogy van pénz és akkor elkezdünk fejleszteni valamit. Egyéb meghajtási módot nem ismerünk egyelőre, még elméleti elképzelések sincsenek amin el lehetne indulni.

2011. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:40


Ne beszélj már hülyeségeket! Pont most olvastam, hogy egy szuperföld nagyon is esélyes csak még nincsenek meg az eszközeink, hogy tüzetesebben megvizsgálják. És történettesen azt is ítrák, hogy közel van. De ha jól tudom valamelyik Gliese bolygó is 50 fényéven belül van és szintén szuperföld.

2011. szept. 14. 19:49
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Hát, igazából már találtak olyan bolygót, ami rendkívül hasonlít a mi Földünkhöz...

A Kepler-10 nevű naprendszerben van. A neve Kepler-10c. Három bolygót fedeztek fel a Kepler-10-ben, Kepler-10a, 10b és 10c. Egy a baj... ez a naprendszer 564 fényévre van tőlünk.

Egy sokkal ígéretesebb naprendszer a Gliese 581. Ezt csak onnan tudom, h februárban olvastam róla egy cikket, és most beugrott a neve. A bolygó neve Gliese 581g. A csillagászok szerint ez a legígéretesebb bolygó, és ez "csupán" 20 fényévre van, tehát az összes feltételednek megfelel.


Egy-két cikk.

Kepler-10 naprendszer: [link]

Kepler-10c bolygó: [link] c

Néhány érdekesség néhány friss exobolygóról: [link]


És a legesélyesebb: [link]


És hogy milyen hatásokkal jár? :D Hát látod, még te se tudsz róla, pedig már lassan 1 éve fedezték fel.

Amennyiben tényleg ott fogunk majd tartani, hogy fontolóra vegyük az átköltözést, addig még sok időnek kell eltelnie, valószínűleg a te életedben még nem kerül sor a kiköltöztetésre :D Sztem egy olyan 1000 év még kb, feltételezve, hogy csökkentjük a nyersanyagfogyasztást, mert sem az emberiség, sem a technika nem tart még ott, hogy egy ilyen kockázattal járó utat bevállaljon... de főleg a technika a bökkenő.

És hogy milyen lenne, ha most költöznénk? A fontosabb és dúsgazdag emberek mennének először, aztán néhány évtizeddel később mehetne a középréteg is. Ám ekkorra az én véleményem szerint elszabadulna a káosz, fosztogatások, rablások, gyilkosságok sorozata, főleg majd még még később, amikor a szegények maradnának csak. Totál káosz. A szegények talán itt maradnának, rendeződne a káosz 100 éven belül, és a Föld maradékain osztoznának, és kialakulna itt egy sokkal jobb első-generációs társadalom, mert tudnák, hogy milyen a szegénység, és sokkal jobban megbecsülnék a Föld értékeit.

2011. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valami hiteles forrást is mutatnál? Mert anélkül nem hiszem hogy jogod lenne leszólni a válaszomat.
2011. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a féreglyuk egyelőre még csak elmélet. Semmi kézzelfogható bizonyíték nincs rá, amennyire én tudom.
2011. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kiemelnék pár dolgot a wikipediás cikkből.


"Kepler-10c would have to have a mass at its upper limit (20 Earth masses) to have an Earth-like composition, so it is more likely that it is composed of low-density materials like water and hydrogen or helium gas."


"The super-Earth Gl 581c is clearly outside the habitable zone, since it is too close to the star."[25] The study by Selsis et al. claims even "a planet in the habitable zone is not necessarily habitable" itself, and this planet "is outside what can be considered the conservative habitable zone" of the parent star, and further that if there was any water there then it was lost when the red dwarf was a strong X-ray and EUV emitter, it could have surface temperatures ranging from 700 K to 1000 K (430 to 730 °C), like Venus today."

2011. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:19


Természetesen!

Itt olvastam róla, tudom, hogy bulvártudományos az oldal, de leellenőrizhető!

[link]


[link]

Ez az említett bolygó!

"On August 17, 2011, researchers released a study of the planet, concluding that HD 85512 b is the most habitable exoplanet discovered up to that point[2] and one of the most stable exo-planets discovered by the High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher.[3] The planet has a minimum Earth mass of 3.6 ± 0.5, surface gravity of about 1.4 g and an estimated temperature of 298 K (25 °C or 77 °F) at the top of its atmosphere. The estimated temperature is noted to be similar to temperatures in Southern France,[3][7] but various atmospheric conditions prevalent in the planet have to be analyzed to estimate the temperature of the surface.[3] It orbits the parent star at a distance of about 0.26 AU,[4] with an orbital period of about 54 days."


Itt pedig a csillaga, amely körül kering:

[link]

36 fényév.

2011. szept. 14. 20:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ha találnánk is valamit, azonnal ugrana pl. a NASA, hogy kiötöljön egy alternatív meghajtási módot. Elvégre most is dolgoznak ilyen kérdéseken, és láthatóan sok eredményt nem tudtak felmutatni, különben legalább a Marsra kiugorhattunk volna (mmég akér csak a kémiai meghajtás fejlesztésével is), és akkor nem állítják le a legfontosabb projektjeiket, meg több támogatást is kapnak. Szóval legfeljebb a "közönség" egy kicsit lelkesebb lenne, remek szlogenekkel el lehetne adni az űrkutatást, de ennek hatására nem pumpálnánnak annyi pénzt a kutatásokba, hogy meglepő újítások lássanak napvilágot.
2011. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem hinnem, hogy tul sok hatasa lenne... max lenne nagy media feljatas, a csillagaszok kapnanak egy csomo penzt, de amugy semmi. Az az igazsag, hogy nincs nagy kulonbseg, hogy valami a naprendszeren kivul milyen messze van, ugyanis sose megyunk masik naprendszerbe... Meg az olyan elet eselyes helyekre se megyunk, mint pl a jupiterholdak. Nezzuk oket a foldrol, kuldunk szondakat, de szinte semmi esely ra, hogy az eletunkben pl mintat hozzanak a felszinrol, vagy valamilyen leszallo egyseg megallapithassa, hogy van-e rajta elet.
2011. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az olyan ötletek mint hogy ha találunk egy másik bolygót akkor át fogunk oda költözni, véleményem szerint abszurdum. Ahogy az is hogy például bányásszunk ott. Teljesen rossz gondolatmenet. Akkora erőforrásigénye lenne hogy nem éri meg. Legfeljebb az ostoba embereket és a politikusokat lehet ilyennel etetni. Tudós nem vesz ilyet számításba.


Egy ilyen bolygót kutatási céllal érhet meg felkutatni. Olyan értelmes civilizáció, aki a fejlettség olyan szintjén áll és a miénkhez annyira hasonló fizikai és mentális felépítéssel rendelkezzen ami lehetővé teszi a kommunikációt, igencsak valószínűtlen. Szóval ezt is elfelejthetjük.


Csillagközi utazáshoz pedig nem feltétlen szükséges a kémiai vagy FTL(FasterThanLight) megoldás. Távhajtású űrvitorlással, vagy a 60-as években kigondolt nukleáris meghajtással is elég szép sebességet lehet elérni.

2011. szept. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!