Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kell magyar órán az...

Miért kell magyar órán az Antigónét, a Pál utcai fiúkat, ilyeneket olvasni?

Figyelt kérdés
Az irodalom tanárom mindig beleéli magát, hogy jaj, hogy lehet ilyet csinálni mint 1-1 szereplő, amit valaki csak kitalált. Ennyi erővel miért nem olvashatjuk a Harry Potter-t vagy hasonlókat? Azok is ugyan úgy kitalált történetek.
2012. jan. 21. 12:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Mert a könyveknek ugyanúgy van minősége, mint minden egyébnek. Vannak jó könyvek, hiteles karakterekkel, hihető történettel, jól megírva, és vannak szar könyvek persze, sablonos karakterekkel, rosszul megírva. A szar könyvekből nem fogsz tanulni semmit, a jókból igen. Sajnos a jókat nehezebb elolvasni, agymunkát igényel a megértésük. Tehát nem csak a betűk száma számít, ami keresztül folyik a szemeden, hanem az összetettség is, meg ilyesmi.


A másik, hogy egyes könyvek beépültek a kultúrába, szállóigévé váltak egyes mondatok, vagy elhíresült egy-egy szereplő. Így például Nemecsek neve gyakran fordul elő például újságírói környezetben, a mélyebb, átvitt tartalom megértéséhez szükséged van a háttértudásra.


Az a baj, hogy a rendíthetetlenül bunkókat - amilyennek te is mutatod magad - igen nehéz meggyőzni arról, hogy ők rendíthetetlenül bunkók.

2012. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%

Hát ez az, barátom, hogy nem ugyanúgy vannak kitalálva.


Egyébiránt irodalomtanár és egy-egy.

2012. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Hát, az antigóné pont nem hihető.

És az, hogy valami jó az nézőpont kérdése nem lehet egy könyvre azt mondani, hogy jobb mint a másik.

Kinek ez, kinek az tetszik.

Csak azért mert több száz éve írták nem jobb.

2012. jan. 21. 12:52
 4/27 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne jobb, nem is tudnál a létezéséről. De mindegy, jobb vagy rosszabb. Sok irodalmi mű beépült a köztudatban, gyakran hivatkoznak rá, amit nem értenél.


Egy példa Hofitól. Régi poén, de talán ismered.

Foci kommentátorokról beszél (60-as évek), s akkor vita volt hogy a null vagy a nulla a helyes.

A számban volt egy félmondata ezzel kapcsolatban: „Ja. Ipszilonháború.”


Én értem. És te is érted ezt az ipszilonháborút?

2012. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem, de ne mis érdekel. ;)

Jobb,vagy rosszabb... hmmm...a Harry Potter-t nem tanuljuk mégis tudom, hogy miről szól, kik a szereplői.

Az Antigónét tanultuk mégsem tudom minden szereplőjét, de ettől nem vagyok se kevesebb, se több.

És rosszul tudod nem minden a hihetőség... nem tudom, hogy a Csillagok háborúja mond-e neked valamit, de ha nem, akkor nézz utána, hogy mennyi bevételt hozott.

2012. jan. 21. 13:07
 6/27 anonim ***** válasza:

"Nem, de ne mis érdekel. ;) "

Ez ám a hozzáállás!

Még fel kell nőnöd.

G.

2012. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert akik arról döntenek, hogy mi kerüljön be a tananyagba, azoknak jobban tetszenek a régi művek, mint a mostani, modern művek.


De az is egy indok lehet, hogy a gyereket úgysem érdekli ez, a Harry Potter viszont igen. A Harry Pottert megnézi vagy elolvassa, mert érdekli, de például az Antigónét nem fogja mivel unalmas, így viszont a gyerek kettő művet ismer az egy helyet.Ha Harry Pottert tanulnának a gyerekek akkor nem ismernék ezeket az unalmas,régimódi műveket,amiket nagyon szeretnek az irodalom tanárok és beletudják magukat élni, hiába, hogy kitalált, és nem valóságos dolgokat is tartalmaznak.

2012. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
31%

" "Nem, de ne mis érdekel. ;) "

Ez ám a hozzáállás!

Még fel kell nőnöd.

G. "


Kedves G. neked nincs jogod ilyeneket mondani, hisz az én 14 éves fiam is olyan dolgokat tud amitől a szemem káprázik, hogy miket tudnak csinálni a mai fiatalok.

Öröm nézni amikor a számítógépen valamilyen lövöldözős játékkal játszik. Én nem bírnék kéz-három ellenfelet másodpercek alatt lelőni, ő igen, hiába fiatalabb, tapasztalatlanabb.

Ha nem érdekli akkor neked NINCS jogod lenézni őt, hogy nem tudja.


Hidd el tudnék olyan dolgot mondani neked amit te sem tudsz.

2012. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kedves 6. és 7. van abban valami amit írtok, köszönöm.
2012. jan. 21. 13:17
 10/27 anonim ***** válasza:
Drága ma 13:16! Én ilyen tíz százalék alatti értékeléssel inkább csöndben maradnék!
2012. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!