Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kell magyar órán az...

Miért kell magyar órán az Antigónét, a Pál utcai fiúkat, ilyeneket olvasni?

Figyelt kérdés
Az irodalom tanárom mindig beleéli magát, hogy jaj, hogy lehet ilyet csinálni mint 1-1 szereplő, amit valaki csak kitalált. Ennyi erővel miért nem olvashatjuk a Harry Potter-t vagy hasonlókat? Azok is ugyan úgy kitalált történetek.
2012. jan. 21. 12:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A bunkóságot is a Harry Potterből tanultad, mert akkor tényleg jó könyv lehet.


És biztos vagy benne, hogy abban nincsenek olyan visszautalások, amit nem veszel észre, nem tűnik fel, nem is érted, mert nem olvastad az Antigonét, A Pál utcai fiúkat, meg ilyeneket?

2012. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

"tudom, hogy a Csillagok háborúja mond-e neked valamit, de ha nem, akkor nézz utána, hogy mennyi bevételt hozott."


Erről eszembe jutott egy másik példa, nem tudom mond-e neked valamit a Rómeó és Júlia, de ha nem, akkor próbálj utánanézni, hogy mennyi bevételt hozott. De ez úgysem fog sikerülni, ugyanis azt sehol sem fogod megtalálni, hogy a megírása óta eltelt időben a színházi előadások mennyi bevételt hoztak világszerte, könyv formában kiadva mennyi bevételt hozott világszerte ...

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy rövid keresés alapján több mint 40 filmváltozat készült belőle.


A kötelező irodalmak pedig azért kötelezők, mert van valami fontos mondanivalója a műveknek, amit megfogadva talán jobb ember lehetsz. Ilyen mondanivalója egyébként a Harry Potternek is van (valamint a Gyűrűk Urának, és talán még az Alkonyat sorozatnak is), csak sajnos az emberek nagy része leragad a történet felszínénél, és nem gondolkodik el a mélyebb tartalmon.

2012. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

#8:

Erre inkább nem mondok semmit, mert kimoderálnák.

G.

2012. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
35%

"Az Antigónét tanultuk mégsem tudom minden szereplőjét, de ettől nem vagyok se kevesebb, se több."


De még mennyire, hogy igen.


De ezt még most nem érted. De majd pár év múlva, amikor te a Tescoban pakolod az árut a polcra havi nettó 60-ért, más meg 5-600 ezreket keres, akkor majd elgondolkozol, hogy vajon miből adódik ez a különbség ember és ember közt :)

2012. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek az előttem szólóval. Még annyit, hogy a Pál utcai fiúk egy k.rva jó könyv! Még így 30-on felül is!
2012. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mai világban az izomagyúaknak van luxuskocsi a feneke alatt, nekik van luxuslakásuk, s diplomások között sok van aki árufeltöltő valamelyik bóvlimarketben.
2012. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

" "Az Antigónét tanultuk mégsem tudom minden szereplőjét, de ettől nem vagyok se kevesebb, se több."


De még mennyire, hogy igen.


De ezt még most nem érted. De majd pár év múlva, amikor te a Tescoban pakolod az árut a polcra havi nettó 60-ért, más meg 5-600 ezreket keres, akkor majd elgondolkozol, hogy vajon miből adódik ez a különbség ember és ember közt :)"


Én sem tudom mindegyik szereplőjét, de egyet-kettőt ige, és az alap történetet is nagyjából tudom.

Ez egy borzasztó unalmas mű szerintem.

230,000 FT-ot kereske ami szerintem nem olyan rossz, és ezt nem annak köszönhetem, hogy ismerem az Antigónét, vagy a Harry Potter-t hanem annak, hogy tudom használni az eszemet.


Akik itt azt mondták, hogy ha nem tudod az Antigónét szóról-szóra akkor 60,000 FT-fogsz keresni az egy hülye.


Nem az alapján fogsz munkát találni, hogy mennyire ismered ezeket a kitalált történeteket, hanem az alapján, hogy mennyire vagy jó a szakmádban.


Egy jó barátom képzeld el 400,000 FT-ot keres csupán avval, hogy embereket irányít. De nem tud semmit a Pál utcai fiúkról,az Antigónéról, sem a Rómeó és Júliáról, mégis többet keres mint én.


A művészet nem kell az életben, az csak hobbi! <--- Ez tény, nem vélemény!

2012. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
25%

Természetesen nem konkrétan az Antigoné miatt írtam a Tesco árufeltöltést, hanem a hozzáállás miatt. Aki folyton megkérdőjelezi, hogy minek értékes irodalmat tanulni, amikor ott a tönegáru is, vagy minek egyáltalán ezt vagy azt tanulni, úgy se lesz szükségem rá soha, az bizony nem fogja túl sokra vinni. És nem azért, mert a boldoguláshoz ilyen vagyo olyan művek ismerete kell, hanem azért, mert léteznek kasztok. A felsőbb kasztokba tartozó emberek pedig elvárnak egymástól bizonyos műveltséget, színvonalat. És nehezen fogadják be azokat, akik ezzel nem rendelkeznek. Már pedig a boldogulás legfontosabb eleme az ismeretség. Hogy kiket ismersz.


És nem kell az audival feszítő kigyúrt kopaszokat felhozni, mert az megint más dolog: azok a bűnözők. Természetesen azok közt is lehet sokra vinni, és oda tényleg nem kell az Antigoné. De ott azért nagy az esélye, hogy az Audiból egyenesen a szegedi csillagba kerül az illető.

2012. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ezek klasszikusok, amiket alaposan kielemeztek, és úgy találták, hogy jó művek, sok értékes gondolat van bennük. A Harry Potter még viszonylag új, irodalmi értéke ismeretlen, és Harry Potter is egy kitalált személy egy kitalált világban, bár te jobban beleéled magad. Mit gondolsz az Egri csillagokról?
2012. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

No meg az sem mellékes, hogy a teljes irodalmat megtanítani képtelenség. Hogy éppen mit tanítanak és miért, azon lehet vitatkozni. De a jól felépített tanterv segít megérteni az összes többi olvasni valót is.

Aki ismeri az Antigonét, a Pál utcai fiúkat, az ilyeneket, meg is érti, az a Harry Pottert is másképpen fogja olvasni.


------------------

És kedves kérdező, tudom, nem érdekel a Hofi-poén.

De látod, ezért nem is érted.

Ipszilonháború: valláselméleti vitára utal a kabaréban,

nevezetesen a Homo usion ls Homo iusion.

Azaz Jézus egylényegú (Homo usion) vagy hasonló (Homo iosion) Istennel.


Szóval könnyen lehet, hogy ha nem érdekelnek azok a művek, amit ismerni jó, egy kukkot sem fogsz érteni, még e tréfából sem.

2012. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!