Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafológia jellegű kérdés a...

Grafológia jellegű kérdés a GY betűről! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Egy kézírásban mit jelent, ha:

-- A gy betűben a y kidolgozatlan, feje nincs, hurok nincs alatta, szinte csak egy majdnem egyenes vonal.

-- A g betű szépen formált, általában kicsi. A gy betűkapcsolat g betűje nagyobb, mint a sima g, de nem nagyobb, mint az y.

-- A gy-ben az y a g felé dől. g felé eső szára (ahol egyáltalán van) kisebb, mint a másik. A gy betűk mintha balra dőlnének, miközben az egész írás álló.


Tippem lenne, de megvárnám, amíg valaki hozzáértő is kimondja. Képet sajnos nem tudok belinkelni, mert nem volt alkalmam lefotózni az írást.



2013. jún. 22. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem akarok okvetetlenkedni, de én úgy tudom, a grafológia nem valódi tudomány, és nincs szabály a kézírásból a személyiségjegyekre való következtetésre...
2013. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mindenki fogadja el tudományosnak, de engem azért érdekel :)
2013. jún. 25. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Rossz témakörbe van a kérdés, az ezotéria témakörben kérdezd meg ők "többet tudnak" (belemagyarázni).
2013. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Az okoskodóknak üzenem, hogy a grafológia tudomány, nagyon is jó helyen van a kérdés. Sajnos én nem értek hozzá, így a kérdésre válaszolni nem tudok.
2013. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Az okoskodóknak üzenem, hogy a grafológia tudomány, nagyon is jó helyen van a kérdés. Sajnos én nem értek hozzá, így a kérdésre válaszolni nem tudok."



Ezzel a két mondattal tökéletesen hihetővé tetted magad :D Szóval SZERINTED tudomány, mert ezt te tudod, csak épp nem értesz hozzá. Köszönjük, Emese.



Üzenem mindenkinek, hogy a grafológia annyira tudomány, mint az auraelemzés, kártya- és tenyérjóslás, horoszkóp, asztrálutazás. Vagyis arra jó, hogy tudomány néven eladják a bizonyítékokat nem követelő, 40 feletti naiv nőknek, akik mindenféle földöntúli dologban hinni akarnak és hisznek.


Íráselemzés valóban létezik a hatóságoknál. Csakhogy az tök másról szól.

2013. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A grapho írást, a logosz tudományt jelent. Most rakjuk össze a két szót :)

Persze egy név még nem jelent sokat, nyilván, de ki lehet próbálni. Ez a lényeg.

Azért abban igazad van, hogy általában nem tekintjük tudománynak, de azért messze nem ezekkel van egy kategóriában.

Hiszen mondom, ezt ki lehet próbálni, meg lehet ismételni. Akár saját magad is megnézheted...

Pszichológiát tanultam és volt bevezetés a grafológiába tantárgyunk, szóval néhány dolgot azért tudok, de attól még nem értek hozzá.

2013. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha esetleg valakit érdekel, Wadmalaccal márciusban volt egy vitánk arról, hogy a grafológia tudomány-e vagy sem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__40..

(Persze szokás szerint szétoffoltuk a kérdést, de a Wiki hivatkozásai, ill. azok érvényessége érdekes lehet.)


De hogy a kérdésre is válaszoljak: nekem annyi dereng, hogy a "pinceszint", azaz az alsó hurkok helye a fizikai, egész konkrétan a szexuális területet jelképezi. Aki nem hurkol rendesen, vagy kisebb méretű hurkokat ír, annak nem fontos ez a terület.

A kétjegyűek pedig az emberi kapcsolatokat mutatják: az első jegy magát az író személyt jelképezi, a második jegy a többieket. Tehát a szépen formált és a "szabványnál" nagyobb méretű g, ill. a kidolgozatlan y azt mutathatja, hogy az író számára önmaga sokkal fontosabb másoknál, azaz nagymértékben egoista.


De azt is tudom, hogy minden egyes írást önmagában kell vizsgálni; és az egész rendszer nagyon bonyolult, ill. sok a hibalehetőség. Ezért én még mindig úgy gondolom, a grafológia áltudomány.

2013. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"A grapho írást, a logosz tudományt jelent. Most rakjuk össze a két szót :) "


A scientia tudást, a logosz tudományt jelent. Rakjuk csak össze: Szcientológia! :)


Szóval remélem belátod, hogy ez önmagában elég kevés érvnek:D


Egyébként nem mondom, hogy nincs igazad. Biztos lehet dolgokra következtetni az írásképből. Csak azt mondom, hogy én úgy tudom, hogy nem tekintik tudománynak... és nem többet.

Egyébként azt ugye tudod, hogy a pszichológia sem egyértelműen tudomány?

2013. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen, Berta!

többiek, légyszi ne offoljatok, lehet, hogy tényleg felteszem majd az ezoterikás részben is, mert engem nem külnösebben izgat, hogy tudomány-e, csak az elemzés érdekel :)

2013. júl. 21. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Nincs mit. :)

Pár perce megpróbáltam Wadmalac figyelmét felhívni a kérdésedre, reménykedhetsz... :)

2013. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!