Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hélium ártalmas az ember...

A hélium ártalmas az ember szervezetében?

Figyelt kérdés
Sokan csinálnak ilyen "Helium Challenge"-et és én is szeretnék kipróbálni. Csak tudni akarok hogy ez ártalmas vagy nem

#hang #lufi #hélium #szervezet biztonság
2014. jan. 17. 21:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
A hélium magasít.
2014. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
jaa, értem
2014. jan. 17. 23:01
 13/32 A kérdező kommentje:
és kb. mennyi idő kell ahoz, hogy visszaváltozzon a hangom?
2014. jan. 17. 23:02
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés: Elolvasod, amiket írok, mielőtt írsz? (Csak mert leírtam, hogy mikor változik vissza a hangod.)

Egy kérés: Inkább ne nyúlj semmilyen vegyszerhez! Se héliumhoz, se hipóhoz.


A héliumnak semmi köze a vízhez. A hélium nemes gáz.


Nem ismered a viccet?


A hélium bement a kocsmába. A kocsmáros leköpte, megrúgta, és közölte, hogy nemesgázokat itt nem szolgálnak ki. A hélium nem reagált.

2014. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Persze hogy elolvasom.


Gondolom ezt te írtad "Esetleg arra figyelj, hogy fejjel lefelé nem tudod kilélegezni az összeset." De sajnos nem értem.

2014. jan. 17. 23:15
 16/32 A kérdező kommentje:
És ha példáúl egy, vagy másfél percig bent tartom a héliumot, akkor milyen reakciót vált ki belőlem?
2014. jan. 17. 23:20
 17/32 A kérdező kommentje:
szédülés vagy ilyesmi?
2014. jan. 17. 23:21
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

> „"Esetleg arra figyelj, hogy fejjel lefelé nem tudod kilélegezni az összeset." De sajnos nem értem.”


Hát… A kérdéseidből kiindulva elég sok ilyen dolog van…


Mivel a hélium könnyebb a levegőnél, ezért ha fejre állsz, akkor a tüdődnek a szádtól távolabbi végébe szorul (tulajdonképpen az aljába). És onnét nem tudod kipréselni, mert az a rész a kilégzési tartaléknak van fenntartva a tüdőben. (Akkor is kell, hogy maradjon levegőd, ha épp „mindent” kifújsz.) Persze amíg csak levegőt lélegzel, addig a kilégzési tartalék is cserélődik, de ha valamilyen levegőnél nehezebb gázt lélegzel be – vagy valamilyen könnyebbet és fejre állsz –, akkor az be fog menni a kilégzési tartalék helyére.


> „És ha példáúl egy, vagy másfél percig bent tartom a héliumot, akkor milyen reakciót vált ki belőlem? szédülés vagy ilyesmi?”


Igen, az oxigénhiány válthat ki ilyen reakciót. De ha újra oxigénhez jutsz, akkor gyorsan elmúlik. Próbáltad már azt, hogy veszel egy nagy levegőt, és erősen próbálod kifújni, de a gégédnél/mittoménmidnél (sajnos bioszból nem vagyok olyan jó) nem engeded? Elkezdesz elvörösödni, aztán szédülni, aztán ha tovább csinálod összeesel, kvázi elájulsz, és utána normális esetben visszaáll a rend.

2014. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

kedves kerdezo, tipikus peldaja vagy a 'write-only' felhasznalonak... csak ontod a hulyebbnek hulyebb kerdeseidet, de a valaszokat el sem olvasod, vagy ha igen, kb. semmit nem fogsz fel beloluk. a sajat erdekedben javaslom, NE PROBALD KI, sz*r dolog lenne agykarosodassal, felig novenykent elni 20-25 evig, csak mert oxigenyhianyos allapotba kerultel a poenkodas kozben.


szerencsere semmi ilyen anyaghoz nem jutsz hozza a boltokban, gyanitom 12-13 eves lehetsz, semmivel nem fognak kiszolgalni.

2014. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Te nagyon okos vagy bazzeg. Kösz
2014. jan. 17. 23:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!