Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen orvosnak lenni?

Milyen orvosnak lenni?

Figyelt kérdés

Sok kérdést olvastam már,de engem a családi háttér érdekelne igazán.Akárhány orvossal találkoztam már,szinte egyiknek se volt családja.Egész nap dolgoznak a kórházba,műtenek.És amikor hazamennek nem tudnak szólni senkihez.Nem rossz ez?Mégcsak gimis leszek,15 éves vagyok de nagyon érdekel a szakma,évek óta orvos szetetnék lenni.

Műtőttek és fognak is még,többek közt ezért és mert a családom is elég "beteges".Csupán érdekelne,hogy család szempontjából megéri? Vagy teljesen elveszik az ember a munkába? Semmire nem marad ideje?



2015. márc. 4. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Azt mondták testnevelés órán, hogy az orvosok átlagéletkora 42 év.


Üdv: egy orvosis

2015. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Orvosnak tanulsz? Megkérhetlek,hogy mesélj az egyetemről?
2015. márc. 4. 17:50
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Én csak annyit látok külsősként, hogy szakorvosnál napi 4 óra rendelés, heti 2-3 nap. (Ezen felül magánrendelés, ami ugye plusz pénz, az ügyelet is önkéntes, ami plusz pénz.)


Egy orvosis barátom panaszkodott, hogy alig kap bruttó 200-at (heti 1 ügyelettel) rezidensként (vidéki nagyvárosban). A szakorvosok némileg többet kapnak (nem sokkal), de mégegyszer annyit kapnak hálapénz formájában, zsebbe (az idősebb orvosok még többet is). Még egyszer írom, rezidens, szóval van rálátása.

Ő eszt nagyon szomorúnak élte meg, hogy milyen kevés, de azt hiszem Magyarországon ez az emberek 90%-ának már így is álomfizetésnek számít. Azoknak is, akik napi 12 órában dolgoznak heti 6 nap (persze papíron csak 8, mert ugye törvények...)

2015. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Olyan, mint más, hasonló szintű ismereteket igénylő szakmában.

Ez az adott egyén belső értékrendjén, neveltetésén, szemléletén múlik. Lehet valaki munkamániás, lehet, hogy azt gondolja, ő viszi vállain a világ terhét, és még sok minden lehet. Ismerek magánélettel nem rendelkező orvosokat és más szakmabelieket. De ismerek kiváló családi háttérrel rendelkező orvosokat és másokat is. Mindenütt az egyéniség határozza meg a dolgokat.

Persze lehetnek időszakok, amikor az ember valamit (például családot) háttérbe szorít, mert fontos(nak érzi), de ez nem lehetséges hosszú távon. Az arányokon múlik minden. És mindenki saját sorsának kovácsa, viszont lehet, hogy ezt nem ismeri fel.

2015. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gromo ***** válasza:
100%

Összetett a probléma. Az orvosi pályán is vannak olyan munkahelyek, ,ahol jól meghatározott a munkaidő, jól szervezett az ügyeleti ellátás, nem feltétlenül kell éjt nappallá téve bent lenni a munkaidőn túl. Másrészt az orvosi pályán belül vannak bizonyos szakirányok, ahol tényleg nem sok nyugta van az orvosnak. Az ilyet választók valóban nehezebben boldogulnak a családi életben ( ilyen pl. az aneszteziológia, baleseti sebészet, sebészet - de ez is csak általánosítás, ezen belül is lehet olyan jól szervezett munkahely, ahol tartani tudják a munkaidőt.)

Az ügyelet kérdése ezen felül ( hiszen ügyelni azért a legtöbb szakmában kell) : Ma már egy orvos sem ügyeltethető korlátlanul ( régebben - 15-20 évvel ezelőtt - még igen), hiszen a MT heti 60 órában állapítja meg a dolgozható maximumot, ráadásul 24 óra munka után kötelező a pihenés. Ez havonta kb 4 -5 "bentalvós" ügyeletet jelent, ami kibírható a család számára is, kis szervezéssel. Sok helyen ezt nyilván nem tartják be, ilyen is van. Ne menjünk tovább a részletekbe, mert nem ez a lényeg. A legfontosabb az, hogy a házastárs megérti - e a távollétet. Ha igen ( mert mondjuk ő is szakmabeli és átérzi a dolgokat) akkor általában ezzel nincs probléma családon belül sem és így minden további nélkül megoldható a dolog. A legtöbb gond abból adódik, hogy a házastárs teljesen más orientáltságú, és nem érti meg, hogy miért nem tudja az orvos d.u. 3 órakor letenni a szikét ( ...mert még nem vagyok kész bakker, nincs bevarrva a beteg ! :) ), miért kell bent maradni egy idegen ember mellett amikor rosszul van, stb. Sajnos az ebből adódó konfliktusok a leggyakoribbak, amik tönkretesznek egy családot. Ne felejtsük el itt megemlíteni, hogy a kezdő ill. a fiatalabb orvosok helyzete a legnehezebb, hiszen pontosan akkor kell a legtöbbet dolgozni, tanulni, amikor a családalapítás korában van az ember.

Summa - summárum : meg lehet találni orvosként is azokat a kompromisszumokat, ami mellett boldog és teljes családi élet élhető. Nyilván ha az eü. dolgozók bérezése nem ilyen lenne, akkor sokkal könnyebben, de így sem lehetetlen.

2015. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sokat segítettek!

2015. márc. 5. 15:32
 7/11 anonim válasza:
100%

"Azt mondták testnevelés órán, hogy az orvosok átlagéletkora 42 év. "


Akkor az orvosaim 90%-a már szellem.

2015. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tényleg annyi,42 év.Most olvastam,azért mert amerikába a nagy stresszes helyzet és nyomás miatt egy nap 10 orvos lesz öngyilkos.De ez csak egy átlag,nem hiszem,hogy Magyarországra nézve 42 év lenne.
2015. márc. 9. 17:06
 9/11 gromo ***** válasza:
Valószínűleg itt az "orvosok átlagos életkora" és az "orvosok átlagos élettartama" között van félreértés. Az átlagos életkor lehet 42 év (ez a jelenleg élő (vagy dolgozó) orvosok életkorának összege/számuk) az átlagos élettartam pedig az elhalálozott orvosok halálozáskori életkora/ minta száma. Ez kétségkívül alacsonyabb mint az átlagos élettartam, de nem 42 év, Magyarországon olyan 60-65 között lehet.
2015. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
67%

Lehet h régi a kérdés de leirom

Előre megjegyzem hogy orvis vagyok,szoval tudom h miről beszélek

Mikor én jelentkeztem,illetve készültem az érettségire ugyanezek a kérdések bennem is motoszkáltak,merténse tudom egy szerető feleség,gyerekek nélkül elképzelni a jövőmet,de aztán leszartam és elkezdtem

Kb az emberek 90 százalékának az orvosin ugyanez motoszkál a fejében hidd el, igy nagyon nagy az esély rá h az egyetemen találod meg a párodat,mivel 2 orvos nem fogja marni egymást h mer dolgozol ennyit..

Visszatérve rám,én is az egyetemen ismerkedtem meg életem szerelmével és tökéletesen boldog kapcsolatbanélünk,toljuk egymást felfelé ha kell,mivel baromi sokat kell tanulni

Összegezve emiatt neaggodj,mert előre mondom h szinte tuti h az orvosin meg fogod találni azigazit,hidd el(nem véletlen van ennyi orvos-orvos házasság)

2017. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!