Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A darwini evolúciónak mi a...

A darwini evolúciónak mi a tudományos alapja. (mert a kutyából nem lesz szalonna, ugye? ). (Mivel szerintem csak egy vallás, amiben lehet hinni. )

Figyelt kérdés

Mivel egy fajon belül lehetnek variációk. (Pl.: van több fajta kutya, van emberből is negrid, mongolid, europid.)

PL. az "abc"-ből nem lehet "abd" kirakni mert nincsen "d". De lehet "cba", vagy "cab".


2016. okt. 29. 14:12
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/1223 anonim ***** válasza:
14%

-----

"Pontosabban létrehozott világító csodákat, ezek a csillagok. Életükkel és halálukkal új anyagokat, új égitesteket hoznak létre vagy éppen táplálnak. Ezzel megadva az esélyt az élet kialakulására. Isten egy olyan rendszert alkotott meg, ami fenntartja magát, nem kell beleszólnia semmibe ahhoz, hogy működjön a rendszer."


Ezt hiszed te. A Biblia viszont ilyen dolgokról egyáltalán nem ír semmit sem.

-----


Na és? A keresztények bibliája az Újszövetség. Az pedig arról szól, hogy legyünk jók. Nem arról, hogy Isten hogy teremtette meg a Földet. Isten Jézus által egy értékrendet akart hozni az emberiségnek, nem pedig tudományos magyarázatot adni a Föld születésének. Sok dolog van, ami nincs benne a bibliában, mégis létezik. Na és? Akkor azokat nem Isten teremtette? Hiszen mind isten teremtményei vagyunk. Ahogy minden anyagi dolog, attól függetlenül, hogy Isten jónak látta-e elmondani az akkori emberiségnek.



-----

"Hogy tökéletes-e? Nem, az anyagi dolgok nem lehetnek tökéletesek. A legkeményebb anyag is pár ezer fokon már megolvad. Tökéletes tehát ez az anyag? Nem. Belátható, hogy vannak korlátok ebben a világban, így van a "tökéletességnek" is van határa. "


Szerinted. De egyrészt a Biblia erről ugyancsak nem ír semmit, másrészt a keresztények többsége inkább azon az állásponton van, hogy Isten tökéletes és tökéleteset is alkotott. Szóval te nem igazán vagy keresztény, ha a hited nem a Biblián alapul. Merthogy a keresztényeknek alapvetően ba Biblia írásai adják a támpontokat.

-----


Isten tökéletes, ez tény. De tökéleteset nem alkothatott, mert csak Isten a tökéletes! Aki azt mondja, hogy tökéletesek vagyunk, azok azt jelentik ki, hogy olyan tökéletesek vagyunk, mint Isten. DE NEM! A keresztények azt vallják, hogy nem vagyunk tökéletesek, egy tökéletes dolog létezhet, az pedig Isten. Én keresztény családban nőttem fel, és mindig ezt tanították nekem a szüleim. Attól, hogy vannak keresztények, akik máshogy gondolják, az más. De egyáltalán nem hiszem, hogy én lennék az, aki nem keresztény. Ők azok, akik magukat olyan tökéletesnek tekintik, mint Isten. Tehát ők azok, akik hitükkel ellentmondanak Jézus tanításának.



-----

"A teremtés folyamata:


Isten megalkotta a szabályokat, ami szerint működni fog a világ. Aztán megadta az ehhez kellő energiát. Ezután minden ment magától. "


Ez megint csak nem egsezik semmiféle keresztény felfogásmóddal, hiszen semmi köze ahhoz, amit a Biblia ír.


Ezzel nem azt mondom, hogy nem vagy jó ember, vagy hogy hülyeség az, amiben hiszel. Csupán csak egy jottányit sem egyezik azzal, amit a Biblia ír, és amiben a keresztények hisznek.

-----


De, a keresztények igenis ebben hisznek! Ugyanis Jézus nem azt tanította, hogy hogy teremtette Isten a világot! Hanem Jézus azt tanította, hogy legyünk jók! És nem kozmológia órát tartott az embereknek anno! Aki azt hiszi, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a világot, az nagyon el van tévedve! Én keresztény vagyok, mert hiszek Istenben, Jézusban, a Szentlélekben, és mert próbálok olyan életet élni, mint egy igaz hívő! De attól, hogy meg vagyok róla győződve, hogy az akkori emberek felfogásához mért "teremtéstörténetek" jogosan nem állják meg a helyüket manapság, az igaz! És ezért én keresztény vagyok, mert a teremtéstörténettől függetlenül mindenki keresztény, aki Istennek tetsző életet él! Tényleg csak azért kerülne pokolra valaki, mert nem érti a kvantumfizikát? Vagy éppen mert kicsit butább mint mások? Vagy mert azt hiszi, hogy 7 nap alatt lett teremtve minden? Nem, nem ez a lényeg. Nyilván aki ezt hiszi, az kevésbé okos, de ettől függetlenül Isten szemében semmivel sem kisebb, amennyiben olyan életet él! Az Újszövetség nem tér ki arra, hogy "Csak az keresztény, aki meg van győződve arról, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a Földet!" Nem, a kereszténység ilyet nem állít. Attól függetlenül, hogy mit hiszek, ugyanúgy keresztény vagyok, mint az, aki hisze a 7 napban.

Most komolyan, szerinted az felvilágosult európai emberek között akkor egy keresztény sincs? Akkor miért nevezzük magunkat keresztény Európának? Hát azért, mert a tudásunktól és világképünktől függetlenül keresztények vagyunk (pontosabban az, aki még egyáltalán hisz Istenben)! Jézus nem azt tanította, hogy lapos-e a Föld vagy gömbölyű! Mindegy, hogy akkoriban mit hittek az emberek, mert aki olyan életet élt, Istenhez került!


-----

"Az egyik műsorban bemutatták, hogy Amerikai kutatók létrehoztak egy olyan készüléket, amellyel képeske vagyunk a világűrből megállapítani, hogy van-e élet az adott bolygón. Tehát az élet jeleit kutató készülék volt. Ezt a készüléket ráirányították a Földre, és képzeljétek, azt észlelte, hogy nincsen rajta élet."


Ilyen szerkezetet biztosan nem küldtek még az űrbe, ergo csak a Földön elhelyezve használhatták. Akkor viszont hogyan is irányíthatták volna a Földre, amelyen helyet foglalt? Ez alapján egy baromság amit írtál, valamit nagyon félreértelmeztél az adott cikkel kapcsolatban. Tudnád ezt linkelni is, vagy legalább megadni a műsor címét?

-----


Nézd, a filmben azt mondták, hogy már felküldték. Ha nem, akkor nem, de ezt mondták. Ha pedig igaz, hogy még föl sem küldtek ilyet, az azt jelenti, hogy még annál is jobban le vagyunk maradva, mint hittem.

2016. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/1223 anonim ***** válasza:
90%

A kérdezőnek pedig:

"A bibliai kép nem egyeztethető össze az evolúciós képpel." - csak ha szószerint veszed. És, még mindig fenntartom, önmagával sem.

"Az evolúcióban sok millió év alatt zajlik le az életformák kialakulása, illetve egyikből a másik. Halból az emlősök, valamilyen majomszerű szörnyekből az ember." - Lényegében az a probléma, hogy csak így felületesen látod át a dolgokat. Most linkelhetnék angol nyelvű videókat, de nem tudom, hogy mennyire érdekelnének?

"És ímé a majom a vérrokonom az evolúció szerint." - A DNS-ed szerint is. Sőt, az enyémé szerint is.

"Elsőnek férfi volt és azután nő a férfiből." - Miközben minden más (jórészt) párban volt. S egyrészük hasonló felépítéssel, szaporítószervekkel.

2016. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/1223 anonim ***** válasza:
0%
Az Újszövetség az akkori embereknek íródott, az akkori felfogásra épült! És a célja az volt, hogy megértessék az akkori emberekkel, hogy Isten milyen hatalmas! Ma már láthatjuk, hogy sokkal nagyobb, mint ahogy az akkori emberek felfoghatták!
2016. okt. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/1223 anonim ***** válasza:
0%

93-asnak:

S ugyanez analóg az Ószövetségre is!

2016. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/1223 A kérdező kommentje:

Igen nagy a Teremtő. (Bár az akkori emberek is eléggé felfogták hogy mennyire nagy.)

De attől függetlenül ami le van írva a bibliában igaznak kell lennie (szószerint, mivel a szombatnappal zárul a teremtés ami a jelen valóságához igazodik), mert hazudni bűn. Tehát ez így történt. Mivel Mózes Isten embere volt, nyílván szószerint értette ami a könyvében le van írva. Nagy próféta volt.

2016. okt. 29. 21:54
 96/1223 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"Most attól, hogy megmagyarázták neki, és ezért azt hiszi, érti, még nem kell annyira csesztetni!"


A Biblia egyértelműen és világosan, MINDENKI számára tök érthetően két különböző sorrendet ír le, nem összemoshatóan.


Sem a sorrend, sem az időrendiség egymással azonosat nem képezhet.


Ezt még egy óvodás is látja.


Fogalmam sincs, hogy egy szó szerint értendő szövegen mit lehet nem érteni.


Ha valaki a szó szerint veendő olvasás híve, akkor nem értelmezhet át sehogyan se, hanem azt kell olvasnia, ami oda van írva.


Ő azt állította, hogy szó szerint olvas. Vagy hazudik, vagy funkcionális analfabéta.


Nincs más verzió!

2016. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/1223 A kérdező kommentje:
"Nincs más verzió!"- De fanatikus vallásos vagyok. (Liberális-konzervatív) Teljesen elfogadom és hiszem azt ami a bibliában benne van.
2016. okt. 29. 22:01
 98/1223 anonim ***** válasza:
35%
A Biblia tele van példabeszéddel! Jézus nem hazudott, hanem példákat mondott! Ha az éppen meg nem történt példa volt, akkor is példa volt! Ezek nem hazugságok, hanem meg akarta értetni az emberekkel, hogy legyenek jók! Hogyan feltételezheti valaki azt, hogy Jézus tényleg komplett teremtéstörténetet fog majd mesélni nekik az ősrobbanástól kezdve?
2016. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/1223 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, légyszíves.. Te egy troll vagy!

"ami le van írva a bibliában igaznak kell lennie (szószerint, mivel a szombatnappal zárul a teremtés" - Ez már milyen érv? És hol a vasárnap?

Hallottam már kacifántos érveket, de ez mindent visz...

Azért igaz a Biblia minden szava, mert:"szombatnappal zárul a teremtés", várjál, ezt mégegyszer emésztenem kell: Azért igaz a Biblia minden szava, mert:"szombatnappal zárul a teremtés",elolvastad, hogy mit írtál? Azért igaz a rút kiskacsa története, mert a hattyú fehért? De ha már kacsa, akkor a klasszikus:

Azért ég a boszorkány, mert annyit nyom, mint a kacsa, tehát fábol van?

2016. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/1223 anonim ***** válasza:
87%

"S ugyanez analóg az Ószövetségre is!"


Igen, de az a zsidóknak íródott. Az a zsidóság és Isten kapcsolatáról szól. Az Újszövetség pedig az emberiség és Isten kapcsolatáról.

2016. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!