Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gépesítéssel, az élet...

A gépesítéssel, az élet "kényelmesebbé" tételével teljesen "átalakul" az ember biológiailag, igaz?

Figyelt kérdés

A fejlett országokban a dolgozók nagy része ülőmunkát végez. A munkahelyre jármű visz; mindenhol lift, mozgólépcső van. Az otthonokban mosógép, mosogatógép stb. Az emberek lassan nem művelnek kertet, nem főznek, illetve a főzés is mirelit élelmiszerek kifőzéséből, kisütéséből áll.

Az irodai ülőmunka napi minimum 8 óra, de túlórákkal sokkal több lehet.

Akkor a lustaságról, az internet, tévé (média) hatásáról nem is beszéltem.


Pár évtized, és az ember fel se fog szinte állni.


Úgy fogunk kinézni, mint a Wall-e-ben az emberek:


[link]


[link]



Kb. még a beszéd által irányított robotokat is el tudom képzelni.


Szerintetek is így lesz?


2016. dec. 14. 20:29
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok lusta főzni.

2. Nem vagyok lusta mozogni. Nem igazán szeretek, sőt, de mégis megharcolok magammal. Ugyebár ezt írtan fentebb...

3. Azt írtam, hogy habár a hátam közepére se kívánom a gyümölcsöket és a zöldségeket, MÉGIS MAGAMBA TÖMÖM...



Ki az a más?

A környezetemben az emberek nem esznek zöldségeket, gyümölcsöket és 80%-uk körülbelül semmit se mozog.


Az egészséges életmód egy, a mai, természetellenes és modern élet szülte kényszercselekvés. Nem elvárható igazán és nem is csoda, hogy az embereknek nem megy.


Aki szerint meg az embernek arra van ideje, amire akarja, az próbálja ki, milyen egyszerre tanulni, dolgozni, mellette esetleg háztartás, magánélet, párkapcsolat, barátok. Milyen egynél több gyereket egyedül nevelni. Milyen idős embert gondozni, orvosokhoz járkálni, gyógyszerért járkálni és szinte 24 órás ügyeletet biztosítani. Próbálja ki, milyen több munkahelyen dolgozni.

Próbálja ki, milyen a fentieket csinálni, majd a kevés szabadidőben a barátokkal a kapcsolatokat fenntartani és 4-5 órákat aludni.

Majd utána biztos lesz kedve egészséges életmódra...


Az embert kivesszük az irodából, a számítógép elől és már nem kell mesterségesen időt szánni rá, hogy előteremtsük a mozgást, amire teremtve lettünk / kinek hogy tetszik.

2016. dec. 19. 22:03
 22/22 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy adott két szülő 2 gyerekkel. A gyerekek 9 illetve 10 évesek. Mindkét szülő dogozik, egyik napi 8, a másik napi 9 vagy 10 órát tölt a munkahelyén. Kb. fél óra, 40 perc a munkába érés időtartama mindkettejüknél. Az egyik gyerek zenél, a másik edzésre jár. Esténként azért kell velük tanulni... Emellett ugye házimunka. A szülők zenét szeretnek hallgatni, sőt, az apuka tud zongorázni, ez a hobbija. A feleség szeret főzni, néha köt, horgol. Hétvégén vagy az egyik, vagy a másik nagyszülőknél vannak, vagy koncerten, vagy meccsen, vagy mozi, egyéb program. Nem szeretik a gyümölcsöket a szülők se, a gyerekek pláne nem. Zöldség is ritkán van. Na ők hogy éljenek egészségesen? Mikor sportoljanak eleget a szülők is? Aludni legalább 6-7 órát szeretnének, a férj és a feleség együtt töltene időt. Körülbelül hat óra, mire mindenki otthon, egyikük tanul a gyerekekkel, másikuk főz vagy egyéb házimunka. Esetleg vásárlás. Vacsora. Mosogatás. Fürdés. Kis beszélgetés. Ekkor már elmúlt 9 óra, a szülők még nem voltak kettesben. És nem kellett ügyet intézni, orvoshoz menni, a munkaidejük meg egész emberi...
2016. dec. 20. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!