Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha szívet rajzolunk, miért...

Ha szívet rajzolunk, miért olyannak rajzoljuk amilyennek, amikor nem is hasonlít az emberi szívre? Vagy igen?

Figyelt kérdés
Remélem értitek a kérdést, kicsit bonyolult lett de máshogy nem tudtam megfogalmazni
2008. nov. 1. 16:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
74%

Azért mert az eredetit naon nehéz lenne pontosan lerajzolni, még az alakját sem lehet pontosan megnevezni.

A rajzolt szív azért olyan, mert jelképezi egyrészt a felső két pitvart, és alul a kissé elkeskenyedő kamrákat.

2008. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon egyszerű a válasz.

Ugyanis nem az emberszívről kapta a nevét!!

Pontosabban a hüllőkéről, vagyis nem is konkrétan a szívükről...hanem az aortájuk és a vénájuk szív alakban kanyarodnak ki a pitvarból és a kamrából:)

2008. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

(utolsó válaszadó vagyok:

Még annyi, hogy ez az Oláh Zsuzsa 10.-es bioszkönyvében van leírva:)

2008. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudtam, hogy a szív alak az aligátor kis vérkörének az alakja... nekünk végül is bioszon ezt mondták
2008. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
A szív valóban az aligátor szivér hasonlít a legjobban, de nem ez az eredete, hiszen a korabeli, sőt még a mai ember se tulajdonít annyi jelentőséget az aligátornak, hogy szimbólumnak használja egyik részét. Hogy pontosan honnan ered arra sok elmélet, nyilván mivel elég régi jelkép, már az ókorban is lazán használták. Nekem pl az a magyarázat tetszik a legjobban, hogy Aphrodité fenekét mintázza:D
2008. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
És szerinted az aligátor nem hüllő?:)
2008. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
87%

én olyasmit hallottam, hogy a szív szimbólum igazából bikaherét ábrázol, és azért terjedt el, mert régen valahol az volt a szokás, hogy a férfi a kedvesének levágott herét adott, ez jelképezte a szerelmét, meg hogy még ezt is megteszi a kedveséért (azthiszem így mondták, erre emlkészem)... most, hogy leírtam, elég morbidnak tűnik:D

és talán a krokodilos magyarázat valószínűbb...:)

2008. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Azért rajzoljuk így,mert így aranyosabb,nem?Ez csak egy jelkép,nem egy precíz vázlat.
2008. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudjatok, de hatalmas tévedésben vagytok, és ha a biológia könyvetekben meg a tanárotok szájából is ez hangzott el, akkor bizony ők is.


A klasszikus szív alak eredete nem egyértelmű. Legvalószínűbb, hogy a tehén szívéről mintázták, ugyanis az emberi boncolásért máglyahalál, akasztás, meg ilyenek jártak régebben, tehát a nép nem igazán tudhatta, hogy milyen is az emberi szív, amire egyébként csak nagyon kevéssé hasonlít az európai szív ikon.


[link]

2008. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Az ókori Egyiptomban szentként tisztelték a krokodilt, így be is balzsamoztak időnként egyet-egyet, így a papok pontosan ismerték a krokodil szívének alakját, innen vettük át ezt a jelképet, az eredeti jelentését teljesen elfelejtve.
2008. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!