Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem jó a helyes írásom ezért...

Nem jó a helyes írásom ezért kérlek titeket ne írjátok tisztában vagyok ezzel kommentelni szeretnék de nem jó ugyebár a helyesírásom van valami jó helyesírási javító?

Figyelt kérdés
nov. 26. 14:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
vagy le írom mit akarok írni szóval van ez a farm műsor kérdezte az egyik aki benne van az egyik csapatban hogy ki a kedvencetek és aki nem szimpatikus szóval így szólna nekem te és szabi vagytok a kedvencem aki nem szimpatikus az a karcsi
nov. 26. 14:50
 2/15 A kérdező kommentje:
így helyes kérlek ne bántsatok emiatt illetve ti hogy fogalmaznátok megy?
nov. 26. 14:51
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Elolvasol 200 könyvet és jó lesz a helyesírásod.
nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Két dolog már sokat dobna rajta. Az egyik, hogy mondatok végére pontot teszel, a másik, ha összetett mondatod van, akkor vesszővel elválasztod őket. Általában az a szó előtt kell a vessz, ami összeköti a mondatokat. Összetett mondat meg általában az, amiben két állítmány van.
nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérsz valakit, aki jól, de nem természetellenesen artikulál, hogy diktáljon neked leírt szöveget. Utána összehasonlítod az általad leírtat az eredetivel. Akkor látod, mik a leggyakoribb hibák, és arra különösen figyelsz a későbbiekben.
nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
#4 Ez inkább fölösleges kioktatás volt, mint segítség. A kérdező tisztában van a hibájával, és javítani akar. Megvan benne a jó szándék, nem az "így is jó" alapon áll.
nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

6

Tekintve, hogy a szavakat jól írta, a mondatok tagolása az, ami hiányzik. Ezt írtam neki, ha ezt kijavítja, akkor már sokkal jobb lesz a helyesírásra.

nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Van, persze. Iskolának hívják.
nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem te és Szabi vagytok a kedvenceim, aki nem szimpatikus az Karcsi.
nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
... aki nem szimpatikus, az Karcsi.
nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!