Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes a "de viszont" kifejezé...

Helyes a "de viszont" kifejezés? Sokan használják ezt, gondolom fokozás gyanánt. De helyes ez így, vagy csak elfogadott, mivel sokan használják?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 17:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy a "de" és a "viszont" önmagában is megállná a helyét, tehát csak szócséplés. De hibás is?
2009. márc. 15. 17:05
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
helytelen, mivel mind két szó ugyanazt jelenti. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy krumpliburgonya
2009. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Aha, nekünk is tavaly mondta a magyar tanárunk, hogy a de viszont egyben nem jó. Én attól függetlenül használom, mert elég nehéz egy sokat használt kifejezéstől elszakadni :P
2009. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Az én gimis nyelvtantanárom is mindig közbeszólt ilyenkor, hogy "de vagy viszont". Tehát minden bizonnyal helytelen...
2009. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
helytelen. mindkettő ellentétes kötőszó, ez (majdnem) olyan mintha a mégsemet és a mégist használnád együtt.
2009. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
én is így voltam, sokáig használtam helytelenül, aztán megtanultam, h ez ugyanazt jelenti. Azóta figyelek rá, és már sérti is a fülem, mindenkit kijavítok: "vagy csak de, vagy csak viszont" - és még magamat is javítom, ha véletlen úgy mondom. Ez ugyanolyan bénán hangzik, mint ha azt mondanád, h Lementem a pincébe és valamint a tóhoz is" :)
2009. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nem helyes, nem elfogadott és nagyon szomorú, hogy sokan használják.

2009. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez helytelen. Az ilyenektől a falra mászok. :) De ahogyan a magyartanárom mondaná: "Hasogassa a fülemet" :D


Egyébként én már olyat is hallottam, hogy "de vagy viszont".

2009. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nádasdy Ádám szerint nincs is olyan, hogy "helyes" és "helytelen" nyelvhasználat.


Ha van már ott egy de, akkor szükségtelen a viszont, de "helyes" és "helytelen"? Hazudni helytelen, meg lopni. Deviszontozni csak hosszadalmas.

2009. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

nem helyes a használata, de a mi MAGYARTANÁRUNK előszeretettel használja MINDEN összetett mondatában.

Ő ezt "neologizmusnak" fogja fel!

2009. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!