Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes a "de viszont" kifejezé...

Helyes a "de viszont" kifejezés? Sokan használják ezt, gondolom fokozás gyanánt. De helyes ez így, vagy csak elfogadott, mivel sokan használják?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 17:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
"De helyes ez így, vagy csak elfogadott, mivel sokan használják?" - Ez a kettő gyakorlatilag ugyanazt jelenti. A nyelv attól olyan, amilyen, mert úgy használják. Általában nem mesterségesen hozzák létre.
2009. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Nem! a magyar nyelvben vagy a "de" , vagy a "viszont" szót használjuk.egymás után, vagy együtt a kettőt sosem!
2009. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

Helyes !!!!!!!

mostmár elfogadták,mert annyian mondják helytelenül,tehát helyes

2009. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
64%

ezt már úgy se tudjátok megváltoztatni:) de mindegy:)

hát ha egyszer a jövőben abbahagyjál ezt^^

2009. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
74%

Nem lesz helyes attól, mert sokat használják!!

VAGY DE VAGY VISZONT

2010. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Igenis helyes, egyáltalán nem újkeletű jelenség a magyarban. A gimnáziumi magyartanárok nagy része sajnos nem elég képzett, az egyetemi nyelvészprofesszorokra érdemesebb hallgatni, mint például a már említett Nádasdy Ádámra.

[link]

2010. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
HELYES! ennyi erővel az ámbár is helytelen lenne. Pedig nem az.
2011. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

HELYES!


Na nem azért mert sok műveletlen mondja...

Sokan mondják valóban, de köztük le is írták: én találtam pl. Jókai Mór a Kőszívű ember fiaiban: " ..,de, viszont.." formában. Aztán olyan említésre sem méltó folyóirat, mint a NYUGAT (19-szer szerepel benne). Íme egy lista azokról, akik papírra vetették: Verseghy Ferenc, id. Fáy András, Baróti Szabó Dávid, Paulay Ede, Karinthy Frigyes, Balázs János...


A hozzászólásokból látszik, hogy a magyartanárok tűzzel-vassal irtották és nem is eredménytelenül...


[link]

2012. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
én attól mászok a falra mikor pl szotyit eszem és megkérdezem valamelyik havert, hogy: Nem kérsz? erre jön a felesleges okfejtés, hogy ez a kérdés nem létezik... valóban nem, csak az ország 90% a használja... De, viszont ezen még nem is gondolkodtam, de, viszont szerintem ezzel sincsen semmi baj... még jól is hangzik, de, viszont....
2012. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
amit a többség használ, az helyes. Deviszont az összes többi magyarázat nem érdekel.
2013. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!