Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Megtanulhatok bal kézzel írni?

Megtanulhatok bal kézzel írni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
La Fontaine egyik kezével rajzolta a mesét, másikkal írta! ;)
2012. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Állítólag ártalmas ha átszoktatod magad a másik kezedre,s nem azzal írsz amelyikkel "gyárilag" tudtál :)
2012. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Utolsónak igaza van.
2012. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok, amúgy ezt én is hallottam:S

De mi van, hogyha "kétkezes" lesz?:)

2012. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja és továbbra is fenntartom, hogy megtanulni meg lehet:D

(#1 megin:))

2012. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem is kell megtanulnod, mert már tudsz. Én legalábbis, most kipróbáltam, tudok bal kézzel írni, pedig jobbkezes vagyok. Persze lassan és ügyetlenül írok, de minden ehhez hasonló készség fejleszthető.


Sőt, egyébként nem csak bal kézzel, bal lábbal is megtanulhatsz írni.

2012. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
szerintem baromság, hogy ártalmas. én balkezes vagyok és már egy ideje próbálok jobb kézzel is írni, unalmasabb előadásokon jó elfoglaltság :D szerintem ez készségfejlesztésnek jó, nyilván sose lesz olyan az írásod, mint az erős kezeddel, de baj nem származhat belőle.
2012. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es,te mint balkezes igazán illene tudd ezt.. [link]
2012. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A balról jobbra vagy jobbról balra történő átszoktatás káros. Ezért szigorúan tiltják a tanároknak is, hogy a balkezeseket átszoktassák. Az átszoktatás ugyanis súlyos zavarokhoz vezethet pl: dadogás, diszlexia, diszgraphia, diszkalkulia, magatartás problémák, egyensúlyzavar, lelki problémák.


Az, hogy valaki jobb vagy bal kezes már magzati korban dől el. (Hogy melyik agyfélteke lesz a dominánsabb)

2012. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen nem támogatom az átszoktatást.

De meg kell jegyeznem, hogy az nem okvetlenül káros. A már linkelt cikkben is feltételes módban áll az ige: problémákat okozHAT; ill. itt is:

[link]


Még néhány évtizeddel ezelőtt is szinte minden gyereket átszoktattak a "szép keze" használatára; ezen esetekből tömegesen kellett volna származniuk a cikkekben említett problémáknak, de nem tudok ilyesmiről.


Ezen felül nem mindegy, hogy valakit erőszakkal szoktatnak át a nem domináns kéz kizárólagos használatára (írás, evés stb.), vagy pedig önként kezd el kísérletezni az írással, mintegy játékból / szórakozásból. Utóbbiból szerintem semmiféle probléma nem lehet, sőt. Én jobbkezes vagyok, sokakhoz hasonlóan próbálkoztam bal kézzel írni, de nem gyakoroltam ki; ellenben elég sok tevékenységhez a jobbal közel azonos szinten használom a bal kezemet.


A kétkezesség pedig szerintem csak előnyös lehet. Egyik nagybátyám még egy extrát is tudott: az egyik kezével írt, a másikkal rajzolt a táblára, egyidejűleg. :)

2012. nov. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!