Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Megtanulhatok bal kézzel írni?

Megtanulhatok bal kézzel írni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 20:43
1 2
 11/14 anonim válasza:
93%

kedves 8-as, ezt pontosan tudom. azonban az átszoktatás nem egyenlő azzal, hogy valaki megtanuljon a másik kezével is írni.

ha valaki balkezesnek/jobbkezesnek születik, de nem hagyják, hogy a dominánsabb, erősebb kezét használja, hanem rákényszerítik a gyengábbikre, na AZ valóban káros, és tényleg okozhat tanulási zavarokat.

viszont, ha már kialakult valamelyik kézre a dominancia, és azt használod inkább, akkor a szórakozásból tanulás abszolút nem fog zavart okozni. jelen esetben a kérdező továbbra is a jobb kezét fogja használni a legtöbb dologhoz (pl íráshoz), mert a bal úgyis sz.rabb lesz, tekintve, hogy nem az nála az "alapállás". de szórakozásból megtanulni nem hinném, hogy káros.

2012. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A feleségem még ifjúkorában eldöntötte, hogy átszokik bal kézre. Én már úgy ismertem meg, hogy a kanalat és a tollat is automatikusan bal kézbe veszi.
2012. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én balkezes vagyok, rendszeresen szeretek azzal szórakozni, hogy megpróbálok jobb kézzel írni, mint a legtöbb ember. Nehéz, kb. úgy írok mint 7 évesen, de megy.


Megtanulhatsz. Nehezebb lesz, mint hinnéd - néhány hónap gyakorlás kell majd hozzá - de menni fog.

2012. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, másnál is így van-e, de én nagyon csodálkoztam, amikor két kézzel megpróbáltam tükörírni (jobb kézzel rendesen, ballal tükrözve), és nagyon szép lett.
2012. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!