Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az angolszász és germán...

Az angolszász és germán népeknél miért nincs (vagy ha van, miért marginális és jelentéktelen más nemzetekhez képest) maffia?

Figyelt kérdés
Orosz, albán, szerb, olasz, kolumbiai maffiáról már mindenki hallott. Yakuzákról, kínai maffiáról is már mindenki hallott, de német maffiáról vagy svéd maffiáról én még soha nem hallottam. Mi annak a szociokulturális háttere, hogy hol alakul ki maffia és hol nem?
2021. júl. 20. 10:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
10: Erről én is hallottam pedig, de nem tudom, hogy ez pusztán földrajzi kérdés-e. Eszkimók nem hoztak létre fejlettebb államokat, de a germánok viszont mindenhol. Ezért mondom, hogy nekem van egy olyan gyanúm, hogy ez a hajósnépeknek lehet a sajátossága. Ahhoz, hogy egy hajót felépíts, navigálj, rendet tarts rajta mostoha körülmények között, jól lefektetett, mindenki által betartott szabályokra van szükség. Egy biztos, előbb volt a mentalitás, és utána lett az államszervezés. Valamennyi földrajzi determinizmus kell, hogy legyen benne, mert világszerte az látszik, hogy az Egyenlítő mentén nem nagyon sikerült tartós államoknak létrejönnie sehol. Szerintem a demokrácia amúgy nem a görögöktől ered valójában, hanem ezektől az északi hajózó népektől, a vikingektől és az angolszászoktól. A görögök nevezték el, de ott ez a fogalom teljesen mást jelentett, mint amire ma használjuk. Az első parlamenteket az északi népek hozták létre, az angolok meg élenjártak abban, hogy a nemesek korlátozták a király jogait. Ez pl. Oroszországban vagy a törököknél elképzelhetetlen lett volna tudtommal.
2021. júl. 20. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!