Magyar szakos vagy idegen nyelvi szakos hallgatók! Az irodalom vagy a nyelvészet felé húztok jobban?

Figyelt kérdés

Korábban anglisztika alapszakot végeztem. Jelenleg angol-magyar szakos tanárképzésben veszek részt. Több csoporttársam panaszkodik, nehéznek találja a nyelvészeti tárgyakat, a túlnyomó többség az irodalom felé húz.


Velem is ugyanez volt nagyon sokáig, sokkalta jobban szerettem az irodalmat, ez azonban megfordulni látszik. Ebben a félévben ismerkedtem meg a szociolingvisztikával, korábban nem tanultam ilyesmit.


Korábban, a BA idején még én sem szerettem a nyelvészeti tárgyakat (főleg a generatív mondattant, viszont az alkalmazott nyelvészet 1-2 területét érdekesnek találtam). Mostanában viszont azon kaptam magam, hogy elkezdett érdekelni a szociolingvisztika, a szleng egyaránt. Ami egyébként is vonzott, az a frazeológia, korábban is kerestem angol, illetve francia idiómákat szabadidőmben, hogy bővítsem a szókincsemet.


Ti hogyan viszonyultok az irodalomhoz, illetve a nyelvészethez?



2022. máj. 11. 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
úgy mentem magyar szakra, hogy az irodalom érdekelt jobban, de ez már az első évben megfordult, és pont a sokak által gyűlölt grammatika húzott a nyelvészet felé, ebből írtam a szakdogámat is. most mesteren vagyok, tanulok programozni is, ha végzek, nyelvi elemzésekkel szeretnék foglalkozni majd :)
2022. júl. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!


Jó ezt hallani, sok sikert kívánok! 😊🙏

2022. júl. 21. 08:16
 13/21 anonim ***** válasza:
9%
Nyelvek irodalom töri.... ezekhez alacsony IQ is elég. A matek fizika kémia szakok sokkal komolyabbak.
2022. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kíváncsi, de mindegy.. Egy informatikai, egy gazdasági vagy egy természettudományos szak nem való mindenkinek, de nincs is ezzel semmi baj. Nem lehet mindenki reál beállítottságú.
2022. okt. 2. 17:54
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem csak reál beállítottságról van szó, hanem ami sokkal fontosabb: IQ szintről.
2022. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
#15: Az IQ nem csak a matematikai-logikai képességre épül. Csak sokan még le vannak itt ragadva. Van nyelvi, érzelmi, logikai, stb. dimenziója is az intelligenciának.
2022. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
9%
Valójában nincsen érzelmi IQ. logikai IQ meg teljesen azonos a matekkal.
2022. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 16-os válaszoló, egyetértek veled. :)
2022. okt. 2. 18:57
 19/21 anonim ***** válasza:
32%
Jöttek lepontozni a dühös frusztrált alacsony IQ-s irodalmárok és történészek? :))))))
2022. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 NTBS ***** válasza:
90%
Ismerősöm esetén az irodalom.
2022. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!