Magyar szakos vagy idegen nyelvi szakos hallgatók! Az irodalom vagy a nyelvészet felé húztok jobban?

Figyelt kérdés

Korábban anglisztika alapszakot végeztem. Jelenleg angol-magyar szakos tanárképzésben veszek részt. Több csoporttársam panaszkodik, nehéznek találja a nyelvészeti tárgyakat, a túlnyomó többség az irodalom felé húz.


Velem is ugyanez volt nagyon sokáig, sokkalta jobban szerettem az irodalmat, ez azonban megfordulni látszik. Ebben a félévben ismerkedtem meg a szociolingvisztikával, korábban nem tanultam ilyesmit.


Korábban, a BA idején még én sem szerettem a nyelvészeti tárgyakat (főleg a generatív mondattant, viszont az alkalmazott nyelvészet 1-2 területét érdekesnek találtam). Mostanában viszont azon kaptam magam, hogy elkezdett érdekelni a szociolingvisztika, a szleng egyaránt. Ami egyébként is vonzott, az a frazeológia, korábban is kerestem angol, illetve francia idiómákat szabadidőmben, hogy bővítsem a szókincsemet.


Ti hogyan viszonyultok az irodalomhoz, illetve a nyelvészethez?



2022. máj. 11. 14:28
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
20-as, köszönöm, hogy válaszoltál! Ment a zöld kéz.
2022. okt. 2. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!