Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az igaz, hogy a Délszláv...

Az igaz, hogy a Délszláv háború idején Szerbia olyan gyenge volt, hogy felajánlotta a Vajdaság magyar lakta részeit Magyarországnak, de a magyar kormány visszautasította az ajánlatot?

Figyelt kérdés

jan. 2. 01:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

10-es vagyok


Ja és ugye nem említettem, hogy a kezdeti JNA fölény után a horvátok rengeteg, részben modern fegyvert kaptak több országból hivatalosan meg feketén is, jó példa erre az úgynevezett magyar "Kalasnyikov-ügy" is.

jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 9


IDÉZLEK: "Némileg ellentmond ennek, hogy a Horvát Védelmi Erők (kisebb-nagyobb paramilitáris szervezetekkel együtt) 1995-re kipenderítette őket a lakosságot és haderőt tekintve is kisebb (mai) Horvátország terülétéről és felszámolta a Krajnai Szerb Köztársaságot. Egyedül Vukovár környéke maradt szerb megszállás alatt, azt később tárgyalásos alapon kapták vissza, ha jól tudom."


BOCS, DE EZ ÍGY NEM IGAZ.


A jugoszláv hadsereg az 1992. január 2-án, ENSZ felügyelettel megkötött fegyverszünet értelmében elhagyta Horvátország területét.

1992 elejétől már csak a Horvátországból kiszakadt Krajinai Szerb Köztársaság hadserege harcolt a horvátokkal.


1992 eleje után a jugoszláv hadsereg közel 2000 tankja és több, mint 200 harci repülőgépe már nem vett részt a horvátországi harcokban.

Ugyan Kis-Jugoszlávia persze támogatta utánpótlással és önkéntesekkel a Krajinai Szerb Köztársaságot, de a jugoszláv hadsereg már nem vett részt közvetlenül a horvátországi háborúban.

jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 10


IDÉZLEK: "Ne felejtsük el, hogy a horvát oldalról győztes Vihar hadművelet idején, 1995. augusztusában már nem egy ereje teljében lévő, hanem fizikailag és morálisan is egy eléggé megtépázott szerb hadseregről beszélhetünk, a 91-es állapothoz képest jóval gyengébb volt hivatalos nevén az ún. Jugoszláv Néphadsereg (JNA).

Ekkor már a JNA évekkel ezelőtt elvesztette a 10 napos háborút Szlovéniában, harcoltak a horvátokkal, a bosnyákokkal és túl vagyunk az első NATO hadműveleten, amely légicsapásokat mért a szerb erőkre (főként a mai Bosznia-H. területén)."


EZ ÍGY ISMÉT NEM IGAZ.


1.) A szlovéniai tíznapos háborút katonailag nem veszítette el a Jugoszláv Néphadsereg, hanem a szerb vezetés, Milosevics elnökkel az élen bejelentette, hogy kész elismerni Szlovénia függetlenségét, mivel ott nem élt komolyan vehető szerb népesség, így megszűnt a szlovéniai háború politikai támogatottsága. A Jugoszláv Néphadsereg képes lett volna leverni a szlovén erőket.


2.) Az 1995-ös Vihar-hadműveletet a horvátok nem a Jugoszláv Hadsereg, hanem csak a Krajinai Szerb Köztársaság mindössze 34 000 fős hadereje ellen vívták, indították. Mellesleg a Vihar-hadműveletben a horvátok 130 000 katonát vetettek be, tehát többszörös túlerőben voltak. A Jugoszláv Hadsereg még 1992 elején kivonult Horvátországból. A Jugoszláv Hadsereg még 1995-ben is sokkal erősebb volt, mint a horvát, azonban az USA katonai beavatkozással fenyegette meg Kis-Jugoszláviát (Szerbia-Montenegrót), amennyiben beavatkoznának a vihar-hadműveletbe.

jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 MDaniel98 ***** válasza:
Szerbia nem volt gyenge, és én alapból is kétlem, hogy annyira adakozókedvükben lettek volna. Legalábbis a háborúban tanúsított hozzáállásuk ezt bizonyítja.
jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#8 nem állom meg, hogy 2. mondatodhoz ne tegyem hozzá, majdnem! Én tudok egyet, amely csak az állampolgárai (jó részére) nem vigyáz. Lehet, hogy adófizetőnek is nevezi őket (a többit nem), de ez nem számít, mert amire szüksége van, egyszerűen elveszi tőlük.

Ennyi a polémia. A többivel egyetértek.

jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
8-as vagyok. Kedves 15. Én hallottam olyan országról, ahol az oktatást a föld színéig lealázták, az egészségügyet a földig alázták. Az elsővel elérik, hogy az adófizetők ne tudjanak külföldön munkát vállalni, a másodikkal, pedig azt, hogy ne legyenek olyanok, akik nem fizetnek adót. Még szerencse, hogy ilyen csak Piréziában van.
jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz!
jan. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
36%
Én azt olvastam a FB-on, hogy Putyin is felajánlotta Kárpátalját Magyarországnak a katonai műveletek elindítása előtt, csak el kellett volna foglalni
jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 18


Ez olyan, mintha én felajánlanám a konyhádat a szomszédodnak.

jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
92%

#18 A facebookon, mi? Akkor az úgy is van,mi?

Európának ezen részén már igen régóta nem az egyes országok katonai képességei döntik el melyik négyzetméter hová tartozik, hanem a nagyhatalmi érdekek. Mégpedig egy adott konfliktusban győzelmet arató nagyhatalmi szövetség érdekrendszere.

Egyetlen nagyhatalomnak sem érdeke ennek a régiónak az újragondolása. Oroszország még akkor is kívül marad a kompetens döntéshozó hatalmak körén, ha sikerül megtartania Ukrajna jelenleg elfoglalt területeit, vagyis bizonyos értelmezések szerint győzedelmeskedik. Így teljesen irreleváns, hogy Putyin fölajánlott-e valamit amihez sem ereje, sem lehetősége nincs.

És akkor tisztázzunk valamit. Orbánra sok mindent lehet mondani, de nem ostoba. Esze ágában sincs egy ilyen esetleges felajánlást Putyintól elfogadni. Az katasztrófába rántaná az országot. 4 éves óvodásnak kell lenni ahhoz, hogy ezt valaki ne értse. Akkor bólinthatna rá Kárpátalja visszatérésére, ha azt az oroszok mellett a NATO, elsősorban az USA, és az EU EGYARÁNT és egyidőben támogatná a felháborodott kisantant utód országok tombolása közepette. Ja, és ha Ukrajna már teljesen tönkre van verve.


Belatható, hogy ennek az együttállásnak zéró az esélye. Úgyhogy a gyermeteg álmodozást hagyjuk meg az infantilis woke idiótáknak meg a 40-es IQ-val rendelkező honfitársainknak illetve a scifi filmeknek a moziban

jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!