Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik országban szokás még...

Melyik országban szokás még főnemesi rangot osztogatni?

Figyelt kérdés

Herceg, gróf, báró.

Az Egyesült Királyságon kívül.


2011. ápr. 27. 23:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen bármelyik királyságban (monarchiában) adományozhat az uralkodó nemesi címeket. Más kérdés, hogy meg is teszi-e?


Angliáról tudjuk, hogy néha előfordul. De pl. Szaúd-Arábiában, vagy Jemenben ki tudná megmondani? Még azt sem tudom, hogy Japánban előfordul-e?


Pedro

2011. ápr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Más kérdés, hogy meg is teszi-e? "


pedro füvezel? Nem más kérdés! Pont, hogy ez a kérdés!

Próbáld újra elolvasni, hátha sikerül értelmezni!

2011. ápr. 28. 01:12
 3/18 anonim ***** válasza:
Herceg az már nem lehetsz, de minek lennél báró meg gróf ?
2011. ápr. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

???


Ez hogy jutott eszedbe?

Miért nem a kérdésre válaszolsz?

2011. ápr. 28. 04:00
 5/18 anonim ***** válasza:

Amíg nem írsz civilizáltan, addig ne várj értelmes választ.

Magyar nem kaphat sehol sem hercegi,grófi,bárói rangot.

2011. ápr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

Te vagy ,aki nem tudod értelmezni Pedro helyes válaszát.

Azért "más kérdés",mert joga van nemesi rangot adni, de nem kötelező és nem biztos,hogy ad is.

Tudtommal csak az angol királynő ad,nagyon ritka esetben nemesi rangot manapság.

Magyarországon ma nincs király,tehát nem is adhat senki nemesi rangot senkinek. Viszont vannak multban járó emberek,akik vitézi rangot (a,la Horthy) adnak egymásnak.

2011. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Angliában biztosan osztogatják, mert úgy tudom hogy Elton John-t is valami rangra ütötték, meg talán más énekeseket is.

Németországban vannak ezek a címek de ott azt hiszem már csak örökléssel lehet megszerezni.


otthon elvették ezeket a címeket valaha, és nem adták vissza senkinek sem.

de más európai országokban ahol kirýlaság van tuti osztogatnak ilyeneket, és ahol nincs is királyság megmaradtak a címek.

2011. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A HERCEGi címet nem osztják, oda be kell házaspdni, de sajna a többiből sem fog neked jutni, mint ahogy nekünk sem....úgysem tudnál mit kezdeni vele
2011. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Magyar nem kaphat sehol sem hercegi,grófi,bárói rangot."

Nem azt kérdeztem, hogy magyar hol kaphat!

Ha valaki csak belepiszkít más kérdésébe anélkül, hogy fogalma lenne a válaszról azzal nem kívánok civilizáltan viselkedni!


"nem tudod értelmezni Pedro helyes válaszát. Azért "más kérdés",mert joga van nemesi rangot adni"

Pedro válasza nem helyes, de te meg nem tudod értelmezni a Magyar nyelvet!

Nem azt kérdeztem, hogy hol van jog rá, hanem HOL SZOKÁS, azaz hol élnek ezzel a joggal. Ne azt, hogy Magyarországon mi van, és nem az, hogy hol nincs.

II Erzsébetnél az a "ritka eset" csak a 2010-es évben 76 bárói/bárónői kinevezést jelent.



"Angliában biztosan osztogatják"

Az az Egyesült Királyságon belül van. Elton J. csak lovagi címet kapott.



Liza, miért szajkózod, hogy én mit kezdenék vele? Honnan vetted te, hogy nekem kell ilyen? Ne mindig magadból indulj ki!

Egyébkét rosszul tudod, hogy a hercegi címet nem osztják.

A kérdés is pont egy lehetséges hercegi cím kiosztásáról jutott eszembe.



Kérlek titeket, inkább olyan kérdésre válaszoljatok, amire tényleg tudjátok a választ!

2011. ápr. 28. 11:33
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elmész te a jó büdös francba! Mi itt próbálunk neked információkat adni, amelyek lehet, hogy haszontalanok számodra, mi viszont ÖNKÉNT, és POZITÍV hozzáállással, SEGÍTŐKÉSZEN foglalkoztunk a TE PROBLÉMÁDDAL.


Cserébe azt kapjuk, hogy kiosztasz minket, sértegetsz, és kötözködsz.


EGYSZERŰEN NEM ÉRDEMLED MEG A SEGÍTSÉGET.


Pedro

2011. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!