Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik országban szokás még...

Melyik országban szokás még főnemesi rangot osztogatni?

Figyelt kérdés

Herceg, gróf, báró.

Az Egyesült Királyságon kívül.


2011. ápr. 27. 23:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Pedro

Mit szólnál, ha egy pincér, miután te egy sört kérnél, kihozna egy répát, és bég meg lenne sértődve, hogy nem vagy hálás, hogy foglalkozott veled. Na ilyen a te válaszod is, é igenis szapultál olyan miatt, amiről te tehetsz!

Ilyen alaktól nem is kell a segítség!

2011. ápr. 28. 21:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ugyan olvasd már el a SAJÁT 01:12-kor írt szövegedet, és UTÁNA állítsd, hogy én szapultalak téged! Nem inkább FORDÍTVA volt?


Vagy ha te csinálod, az nem számít? Nem igazán értem a felfogásodat, de mindegy is. Majd ha felnősz, talán több eszed lesz, de ez egyáltalán nem biztos.


Pedro

2011. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy nem szapultalak, hanem, hogy te azt tetted velem. Azt is csak azért, mert tagadod.


Rohadtul nem megy neked ez szövegértelmezés.


Te se vághatsz fel az eszeddel.

2011. ápr. 28. 22:13
 14/18 A kérdező kommentje:
Ha a pincéres hasonlatot nem érted, kérj segítséget a szüleidtől.
2011. ápr. 28. 22:16
 15/18 anonim ***** válasza:

Eltévedtél kisfiam, több helyen is.


1. 52 éves vagyok, nem kérdezek hülyeségeket a szüleimtől.


2. ha a pincéres hasonlatnál maradunk, te NEM SÖRT KÉRTÉL.

Te bejöttél, és megkérdezted, hogy mit lehet inni? Mi pedig elmondtuk, hogy szerintünk ezt, vagy azt, de lehet, hogy talán mégse... Mindenki megpróbált valamit mondani NEKED, hogy NEKED jobb legyen. Lehet, hogy neked nem lett jobb, de ezért nem a válaszolókat kell oltogatni (ebből látszik, hogy még infantilis vagy), hanem MEGKÖSZÖNNI illik, hogy egyáltalán foglalkoztak veled.


3. Igazad van. Én vagyok a hülye. Azért, mert még mindig itt tépem a számat egy arrogáns és neveletlen kölyöknek, aki azt hiszi, hogy ő sz@rta a napot és a holdat. Már eddig is többször annyi időt töltöttem veled, mint amennyit megérdemelsz.


4. Vedd észre magad, a többiek már régen nem írnak ide... SENKI nem akarja, hogy a segítségéért még meg is köpdössék. Már valaki említette, hogy ha értelmes választ akarsz, tanulj meg civilizáltan viselkedni...


Pedro

2011. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Eltévedtél kicsit, mert rég nem vagyok kölyök.

Amit írtál az nem volt válasz, de még a kérdést se érted.

Mivel itt és máshol is hülyeségeket írsz, már csak azért reagáltam, hogy bosszantsalak - megérdemled.

2011. ápr. 28. 22:59
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjük előlről. Ha jól tudom, magyar állampolgár is kaphat nemesi címet külföldön, ha letett valamit az asztalra, vagy csak egyszerűen gazdag és megfelel bizonyos követelményeknek. A legtöbb monarchiában egyébbként rendszerben van a nemesi címek adományozása, hiszen ez teremti meg a monarcha, az uralkodó jogalapját a trónra (meg persze más is). Bár ha jól tudom, pl Liechtensteinben nincsenek nemesek, csak a hercegi család tagjai, és talán ez a helyzet a másik két európai hercegségben, Monacóban és Luxemburgban is, mivel a herceg nem jogosult nemesi cím adományozására. Ha jól tudom, egyébbként Japánban a meidzsi-restauráció után megszűntek a nemesi kiváltságok és a nemesi cím csak névleges lett.
2011. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Arról olvastam, hogy Japánban vissza is vonták a nemesi rangokat. Inkább a Spanyoloknál látok rá esélyt, de még nem sikerült kideríteni.

2011. ápr. 28. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!