Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A számítógépes játékoktól...

A számítógépes játékoktól tényleg agresszívak lesznek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Én megmondom őszintén rengeteget játszottam sokat RPG (szerepjátékkal) és stratégiával ahol sereget kellett vezetni... mind a kettőben ölni kellett... de ennek ellenére én nem éreztem azt, hogy agresszívabb lennék vagy hogy kevésbé segítőkész... csupán azért kérdem ezt mert láttam a tvben h az agresszív játékokkal játszó gyerekek azok agresszívak lesznek és kevésbé segítőkészek... vagy ez a játék milyenségétől is függ? furcsa mondjuk mert mikor kicsi voltam voltak MÁR az oviban és az isiben alsóban olyan kis szörnyecskék akik elképesztően agresszívak voltak és semmiféle játékkal nem játszottak (igaz akkor még nem nagyon volt számítógép se)

2012. ápr. 18. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A felmérések inkább azt mutatják, hogy a játékosok kevésbé agresszívek, mert le tudják vezetni a felgyűlt feszültséget.
2012. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Elsősorban az FPS játékokat szokás okolni az agresszióért, egy RTS nem "testközeli ölést" mutat be.

Azért nem "alakít ki" agressziót, kell hozzá egy alapvetően agresszióra hajlamos természet. Erre rátehet egy lapáttal, bemutathat egy másfajta problémamegoldást, ami esetleg tetszik a játékosnak, de sosem próbálta volna ki. Ebben kiélheti magát. (Ha valaki ezek után családirtásba kezd, az pszichiátriai eset, ne ezzel foglalkozzunk.) Viszon egy ilyen séma növelheti az agressziót a való életben is, ti. ha azt látja, hogy a játékban működött, megpróbálja részben utánozni, hátha az életben is. Próbál azonosulni a karakterrel. (Egy könyv is kiválthat ilyet. De a számítógépes játék erősebb: vizuális, virtuális, jól felépíett közeg, amit elég tolnak, nem kell gondolkondi.)

Emellett az agresszió megnyilvánulhat abban, hogy a felgyülemlett feszültséget nem sikerül levezetni a játékban (ultranehéz pályák, állandó vereség), akkor bizony a környezetre zúdítja. A játék beszippant, a "még egy pályát" szindróma előáll, bármikor is kell kilépni - zavarjon meg akármi -, az rossz, és valahogy ezt a feszültséget le kell vezetni. A játékban már nem lehet, maradnak a családtagok. Ez főképp a addiktav játékoknál tud félelmetes méreteket ölteni. Olvastam egy cikket egy fiatal apukáról, aki megölte a kisfiát (eltörte a bordáit, úgy megrázta a gyereket), mert az sokat sírt, és nem hagyta nyugodtan WoW-ozni. Szóval végletek azért vannak, de a többség maximum kiabál egyet a macskával, belerúg az ajtóba, ha kikapott, aztán ennyivel levezette a dolgot.


Amit említettél, az a természetes agresszió. Ez mindenkiben van. Mindenki ismert terrorizáló osztálytársakat, csoporttársakat (talán olyan is van itt, aki kiskorában "maga volt a ördög" - engem mindig vertek, szóval én totál szubordinális vagyok). Ez sima csoprtstruktúra, van vezéralak erős agresszióval (az alfa pozíciót meg is kell őrizni), és vannak az omegák alacsony agresszióval. Így áll fel a rangsor. Oviban ez még "tisztább" közdelem, később jönnek az észjátékok, mikor az erő mellett megjelenik a taktika, nyílt harcok mellett a klikkesedés, mindenféle bonyolult rangsorok... De ez más, mint a számítógépes játékok.

2012. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
53%
Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz, de valamire mindig kell fogni a dolgokat. Persze, ha mindenhol csak ezt látod egyfolytában (játékok, TV) akkor azért hatással lesz rád.
2012. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Mióta megjelentek a játékok, arra fogják az agressziót :)


Akinek egészséges a lelkivilága, arra nem lesz semmilyen hatással. Akinek problémái vannak, annál más is problémát fog kiváltani.

2012. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű az ok-okozat, az alapból agreszívek szívesen játszanak vagdalkozós-lövöldözőssel.
2012. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nem,legalábbis aki épelméjű,az nem fog kimenni lövöldözni az utcára egy kis GTA után.
2012. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én általában ha FPS-el vagy GTA-val játszok, igazából nem az jut eszembe hogy de király lenne fegyverekkel lövöldözni emberekre, ugyanis ezzel másba kárt tennék. Ha valamelyik gyerek agresszív lesz egy játéktól az pszichológiai probléma. 14/f
2012. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nálam rendszeresen agressziót okoz, de akkor felállok, szüneteltetem, lenyugszok, iszok egy teát és megújult erővel megyek vissza játszani.
2012. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ez főleg kis korban lehet agressziot okozo dolog...mert akkor a gyerek azt hiszi ez a helyes.Én most 12 éves vagyok de már fel tudom fogni hogy csak játék és ezt másokon nem próbálom ki hogy zsebkéssel nyakon szurjam :)
2012. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

3 évig GTA-ztam mégis nagylelku vagyok.

Amugy bocs nem akarom kiemelni magam.

Én is csak egy idióta vagyok a sok közul.

2012. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!