Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ezt hogy mondanátok másképp?

Ezt hogy mondanátok másképp?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomban át kellene írnom pár sort, hiszen nem plagizálhatok, de nem jut eszembe semmi, hogy a következő mondatot, hogy tudnám másképp írni. Tudnátok segíteni?


"Kiáll és fellép a sértettek jogainak védelmében"



2012. dec. 4. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megjelölöd, hogy honnan van az idézet, az nem plágium. Nyilván az irodalmi részben mástól idézel, az eredmények részben pdig használhatsz olyan fordulatot, amit a szaknyelv használ. Nehogy már a "jön" meg a "megy" szavak is le legyenek védve lassan, mert valaki már leírta őket. Nem kell túlgörcsölni ezt az egésezt, Pali bá sem azért bukott meg, mert pár mondatot átvett az irodalmi bevezetőben, hanem mert a saját eredményei is összefüggő, tömött sorokban más könyvek fordítása volt. Egy fél mondatnyi kifejezés nem tartozikebbe a témakörbe.

Esetleg ha nagypn félsz, akkor írhatod így:


Az ügyvéd - Kiss Géza professzor kedvelt szófordulatával élve - kiáll és fellép a sértettek jogainak védelmében.

2012. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2012. dec. 5. 00:06
 3/5 2xSü ***** válasza:
100%

#1: Az nem Kiss Géza, hanem Gipsz Jakab professzor, mint az köztudott. ;-)


1. Értelmezni kell a mondatot szövegkörnyezetében.

2. Ragadd meg a lényeget.

3. Írd át újra.


Pl. Az ügyvéd erkölcsi megfontolásból – meggyőződése szerint jogtalanság történt – magára vállalta az sértet ügyének képviseletét. (Persze pont ferdítést, fordítást csak a szövegkörnyezet alapján lehet adni.)


Érdemes nem mondatokat, hanem komplett bekezdéseket újra értelmezni, ha már mindenképpen sajátként akarod éreztetni az adott részt, mert a jobb plágiumkeresőket puszta szinonimákkal nem lehet becsapni.

2012. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az #1 tökéletes válasz :)
2012. dec. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak egy apró figyelmeztetés az átfogalmazáshoz / újraíráshoz:

Nagyon kell figyelni, hogy az esetlegesen többszöri átírás után nehogy (majdnem) ugyanaz a mondat / bekezdés jöjjön ki, mint az eredeti.

Én jártam így; de miután észrevettem, megint átfogalmaztam... :D

Az opponensem előre jelezte ugyanis, hogy allergiás a szakirodalomból ismerős mondatokra. :P

2012. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!