Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik ez az Ausztrál kísérlet...

Melyik ez az Ausztrál kísérlet ami során egyértelművé vált, hogy a részecske figyeli, hogy figyelve van-e. ?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a valóság a természettudomány és most úgy tűnik egy új kísérlettel közelebb kerültünk egy új szint megértéséhez. Szeretném a forrást elolvasni a kísérlet értelmezését is kérem, ha lenne kedves valaki. Nem baj ha nem megy.A kvantumfizika kemény dió Elég a forrás is. Köszi :)


Azt írja "A kvantumfizika szintjén ugyanis teljesen máshogy működnek a dolgok, mint a világunkban, amiknek a folyamatait az általános fizika tudja leírni."

- Ezt tudtam.


"Egy objektum például egyszerre tud hullámként és részecskeként is viselkedni."

- Ez nem igaz. Egyszerre csak az egyik lehet.


"Az akkori eredmények szinte sokkolták a kutatókat, mivel az sejlett fel belőle, hogy a részecske attól függően képes teljesen máshogy viselkedni, hogy megfigyelik-e, vagy sem."

- Ez így oké


"Vagyis, ha nem nézünk bele a saját szekrényünkbe, talán nincs is belseje, mert pillanatnyilag nem is létezik, mivel nem figyeljük"

- Einstein és Bohr írtak egymás levelezésében ilyet, hogy a Hold ha nem figyeljük nincs ott, amint ránézünk ott lesz. De ebből már következik az ausztrál kísérlet eredménye is. Nem?


"Sikerült egyértelműen kizárni, hogy a megfigyelt részecske nem a megfigyelő eszköz hatására viselkedik másképpen."

- Úgy tudom, hogy ez nem újdonság. Mér régi kísérletek is kimutatták ezt


"vagyis nem műszerek okozzák ezeket az eltéréseket. Ezzel egyértelművé vált, hogy a részecske figyeli, hogy figyelve van-e. Ez elég bizarrul hangzik, és látszólag semmi rételme nem lenne."

- De ezt tudtuk eddig is. Nem? Már Bohrék is tudták, csak nem tudták igazolni ?


"Ugyanis, ha mesterséges a rendszer, akkor minden bizonnyal takarékoskodik az erőforrásokkal, és nem jelentet meg olyan dolgokat, amikre senki sem "figyel". Vagyis egy szekrény belseje csak akkor létezik, ha bele is nézünk."

- Ezt egyre több tudós is mondja, hogy az univerzumunk egy szimulál valóság. De így működik?


"És abban a pillanatban, amikor újra nem figyeli senkit, megszűnik létezni a tér egy adott pontja."

- Ez a Holdas példa. De ebből egyértelműen következik az univerzum szimuláltsága?


"Az elmélet egyelőre nagyon teoretikus és bizarr, ugyanakkor a kutatók felhívták rá a figyelmet, hogy tudományosan bizonyítható a kvantumvilág összefüggései segítségével."

- Ha bizonyítható, akkor erről beszélt Bohr, Heisenberg, Einstein. Szükséges volt kísérletileg is igazolni, ha ez a már használt kvantumvilág összefüggéseiből igazolható?


"Legalábbis egyelőre minden arra mutat, hogy ezen elmélet helyes, és a valóság, mint olyan, nem is létezik."

- Ha létezik egy olyan "világ" ami leszimulája ezt, akkor az nem tekinthető valóságosnak?


Bocs a sok kérdésért, csak nagyon kíváncsi vagyok, milyen is a világunk valójában. Miért így történnek a dolgok? Miért így élünk ? Hol lehet olvasni a kísérletről? [link]



2021. jún. 22. 17:06
1 2 3
 21/21 Mojjo ***** válasza:
68%
@20: Mennyire tökéletes kórkép ez. Egy ezós trollkérdésre egy chatbot által generált válasz két névtelen fórumozótól. Tökéletes.
ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!