Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gábor Dénes munkásságának mi...

Nemjuteszembesemmi49 kérdése:

Gábor Dénes munkásságának mi jelentősége? Elég sokan elfelejtették már a nevét, elképzelhető, hogy érdemtelenül? Vagy tényleg teljesen jelentéktelen a holográfia?

Figyelt kérdés

#tudomány #kutató #tudós #Nobel-díj #holográfia #érdemtelenül elfelejtett
2022. máj. 27. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A holográfiát és a jelentéktelent egy mondatba tenni nagyon húzós.


Ettől eltekintve sincsen létjogosultsága szerintem a kérdésnek. Gábor Dénes neve szerintem mind a mai napig nagyon széles körben ismert. Nobel-díjat sem véletlenül kapott...


A holográfia pedig igenis jelentékeny. Nem is mennék bele felsorolosásokba, egy google keresésből kiderül, hogy számos 21. században használt technológiában nagyon fontos szerepet játszik a holográfia.


Nevét nem felejtettük el, fizika Nobel díjat sem osztogatnak csak úgy!

2022. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Na így kell nem megválaszolni egy kérdést ahogy egyes tette...


Moat azon kívül hogy jól felfújfad msgad egyes, és hosszasan leírtad a mdgbotránkozásod, miért is érdemelted ki 3-4 felhasználó elismerését a 100%-os értékrléshez?


Ettől az se lesz okosabb aki csak idejönne olvasni.


És rémes hogy már lassan 15 éve ez s jellemző a tudomány topikda...


"Üsd be gugliba, nehogy már én írjam le".

És erre megy a felpontozás... vicc.

2022. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Le lehet szavazni, de továbbra sincs megválaszolva a kérdés.
2022. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

"Vagy tényleg teljesen jelentéktelen a holográfia?"

Ahhoz képest, hogy mekkora igéretnek tünt, nem sok olyan dolog vált valóra belőle, ami valóban használatban van és nem csak "fejlesztjük és valamikor lesz belőle valami". És ezek sem az eredeti hologram képkészítés megvalósításai, hanem annak átdolgozott alkalmazásai.

Én kettőt találtam, amire azt lehet mondani, hogy gyakorlati érték.

1. Bankjegyek és zárjegyek hamisítást akadályozó elemei. Itt csak annyi van kihasználva, hogy a reprodukálás bonyolult. Nem térbeli képet látunk, hanem két-három kép váltja egymást a megvilágítás szögétől függően.

2. Kis deformációk észlelése két felvétel készítésével. Az elmozdulások helyén csíkozottság alakul ki.

3. Lehet folytatni, ha valaki lát még VALÓDI hasznosítást.

2022. máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy másik kérdés, hogy a mérnöki gyakorlatba mennyire sikerült átültetni, de attól még elég nagy teljesítmény, pláne úgy, hogy akkor még a lézer is csak elméletben létezett.
2022. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!