Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rendben van, hogy a fizikaokta...

Rendben van, hogy a fizikaoktatás olyanokat sugall a gyerekeknek, hogy a Nap Magyarországon északról is süthet?

Figyelt kérdés

[link]


Alul a Kérdések, feladatok részben a második feladat ezt sugallja. Vagy szerinted nem ezt sugallja?


2023. aug. 7. 14:18
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem említi a feladat, hogy az eset Magyarországon lenne. Így a kérdés -a rá adandó válasszal együtt- teljesen rendben van.
2023. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a 3. kérdés nem zavar? Pontosan tudjuk, hogy Magyarországon nem (sem) volt teljes napfogyatkozás 2014 március 20-án.
2023. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

#11


Akkor mondjad, mi a rá adandó válasz, mert szerintem földrajzi hely hiányában az az árnyék 100 km keletebbre bármi lehet.

2023. aug. 9. 12:41
 14/48 anonim ***** válasza:
71%

#12: Ott egy évet tévedtek/írtak el: 2014 helyett 2015. március 20-án volt napfogyatkozás:

[link]

és 2015. április 4-én volt holdfogyatkozás:

[link]


#13: Ha pusztán a "bot árnyéka dél felé mutat"-ból indulunk ki, akkor feltételezhető, hogy Peti a déli féltekén van, tehát kelet felé haladva a "dél felé mutató" árnyék "ugyanabban a pillanatban" (ha a "pillanatot" globálisnak tartjuk) az óramutató járásával ellentétes irányba, keletre fog eltolódni - a #7-es hozzászólásban belinkelt példa alapján egy keleti településen így néznének ki az árnyékok: [link]

2023. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

#13


Látod, máris rossz választ adtál. Abból, hogy dél felé mutat az árnyék, nem következik, hogy a déli félgömbön van. Az északi sarkkörtől északra is mutathat dél fele az árnyék, ekkor nyugatra mozdul el az árnyék 100 km-rel arrébb. Továbbá a déli félgömbön se igaz, amit írsz, hisz ha kellően délen vagyunk, közel a sarokhoz, a 100 km jelenthet egy félkörnél többet, vagyis nyugatabbra mutat ekkor is az árnyék.

2023. aug. 9. 14:38
 16/48 anonim ***** válasza:
71%

#15: Jó választ adtam, alá is támasztottam az állításomat.

Csak nem mentem bele extremitásokba.

2023. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Nem adtál jó választ, ugyanis azt állítottad, hogy az árnyék keletre mozdul el. Nem keletre mozdul el, hanem helyfüggő, hogy merre mozdul el. Ha azt kérdezik matekórán mennyi x, ha x^2=9 , szépen nulla pontot adnak rá, ha csak az egyik megoldást adod meg.
2023. aug. 9. 15:00
 18/48 anonim ***** válasza:
71%
#17: De jó választ adtam, és meg is indokoltam, alá is támasztottam az állításomat. Extremitásokba nem mentem bele, életszerű példáknál maradtam.
2023. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Nem adtál jó választ. Az volt a kérdés, hogy merre mozdul el. Nem az, hogy mondj egy irányt, amerre elmozdulhat. (Lást korábbi példámat x értékét illetően.)
2023. aug. 9. 15:15
 20/48 anonim ***** válasza:
55%
#19: De, jó választ adtam, alá is támasztottam az állításomat. Extremitásokba - általános iskolai feladat révén - nem mentem bele. Ennyiből azt is lehetne vizsgálni, mi van, ha Peti az űrben van egy űrállomáson, vagy az árnyékot nem direkt a Nap veti.
2023. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!