Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rendben van, hogy a fizikaokta...

Rendben van, hogy a fizikaoktatás olyanokat sugall a gyerekeknek, hogy a Nap Magyarországon északról is süthet?

Figyelt kérdés

[link]


Alul a Kérdések, feladatok részben a második feladat ezt sugallja. Vagy szerinted nem ezt sugallja?


2023. aug. 7. 14:18
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

"esetleg nincs árnyéka, ez előfordulhat a Déli-sark[1] közelében)"

Legfeljebb ha felhős az idő. Egyik sarkon sincs olyan időpillanat, amikor napfényes időben ne lenne árnyék.


"ha dél van, akkor a keleten levő bot árnyéka kelet felé mutat"

Ilyen sincs a sarkkörökön, a 90 fok a 2x28 fokba nem fér bele (tengelyferdeség).


"ha éjfél van (ilyenkor a sarkkörökön túl vagyunk), akkor a keleten levő bot árnyéka nyugat felé mutat"

Ezt meg nem is tudom elképzelni, hogyan gondolhatod.

2023. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

#41


Minek írsz, ha nem értesz hozzá? 40-es helyesen leírta a lehetőségeket. A rá való reakciód teljes mértékben tudománytalan hablaty.

Pl. tavaszi vagy őszi napéjegyenlőségnél a déli sarkkör közelében ha dél van, akkor 100 km-rel arrébb már éjszaka van, azaz nincs árnyék.


"Ezt meg nem is tudom elképzelni, hogyan gondolhatod."


Nem tudom mit nem lehet azon elképzelni, hogy éjfélkor süt a Nap, és árnyékot vet.

2023. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

*

déli sarkkör közelében helyett déli sark közelében

2023. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 dq ***** válasza:
A linkelt ábráról próbáltam mindent leolvasni, amit tudtam. Nyári napfordulókor a déli sarkkörön vízszintesen delel a nap, így ugyanabban az időben keletre 100km-re árnyékban van a bot. Ugyanez egy kicsit feljebb is lejátszódhat, kiszámolható a határ, nem teszem meg. Szerintem vicces, hogy ilyen nagy régióban (~ déli sarkkör alatti rész + még valami) bizonyos napokon előfordulhat az, hogy ha keletre megyünk, akkor a botnak nincs árnyéka, legalábbis ha a légkör hatását meg a satöbbit elhanyagoljuk.
2023. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
44%

Lehet hogy valami ausztrál fizikatankönyvből másolták ki a feladatot hozzá nem értők

Sok panasz volt a tankönyvek minőségére

2023. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Gyerekek! Egy dolgot tisztázzunk már le a kérdés kapcsán!

Mivel mindenki abba az irányba húzott el: Ti honnan sz*ptátok, hogy dél van amikor Peti azt az árnyékot nézi? Mert a kérdés csak azt állítja, hogy délre mutat.

Az sehol nincs, hogy "délben"...

2023. aug. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
0%

#46


Dél vagy éjfél lehet, más esetben nem mutathat az árnyék dél fele. Te se értesz hozzá?

2023. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
25%
A lepontozók is megszólalhatnak.
2023. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!